20
Премиерот Заев говореше во ОН

Премиерот Заев говореше во ОН

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Во Обединетите Нации трае расправата во Генералното собрание на организацијата, а синоќа говор одржа и македонскиот премиер, Зоран Заев.

Владата контра дијаспората, Заев едно-иселениците друго

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Уште еден скандал на Секторот на односи со јавност во кабинетот на Премиерот Зоран Заев. Се чини дека лажното известување од име на Влада на Република Македонија деновиве им стана пракса на СДСМ и на нововработените од Шарената Револуција.

Заев во ОН Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

Заев во ОН: Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Треба да ги искористиме постојните механизми и да создадеме нови за да ги направиме нашите демократии стабилни, истакна премиерот...

Заев во ОН Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

Заев во ОН: Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

пред 6 месеци - Весник - Македонија

Покрај присуството на премиерот Заев на настан организиран од претседателот на САД Доналд Трамп, и средбите со други високи...

Заев во ОН Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

Заев во ОН: Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните.

Премиерот Заев се обрати во рамките на дебатите на Генералното собрание на Обединетите Нации

Премиерот Заев се обрати во рамките на дебатите на Генералното собрание на Обединетите Нации

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

„Воспоставувањето доверба меѓу владите, граѓаните и организациите од различни видови е од клучно значење за воспоставувањето...

Заев во ОН Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

Заев во ОН: Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

пред 6 месеци - Вечер - Македонија

Покрај присуството на премиерот Заев на настан организиран од претседателот на САД Доналд Трамп, и средбите со други високи...

Заев Со граѓаните повторно ја градиме демократијата

Заев: Со граѓаните повторно ја градиме демократијата

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев се обрати меѓу светските лидери на панелот „Отворено владино партнерство - Враќање на довербата во владата“, во Њујорк, САД, во рамките на дебатите на Генералното собрание на Обединетите Нации.

Заев во ОН Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

Заев во ОН: Владите што сакаат да им служат на граѓаните се отворени

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните.

Заев во Њујорк на средби со Хан и Могерини

Заев во Њујорк на средби со Хан и Могерини

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Билатералната средба со еврокомесарот Хан е планирана за попладне, а вечерта премиерот ќе присуствува на вчера приредена од Могерини.

Заев во ОН Да дадеме живот на транспарентноста на граѓанското учество да градиме доверба во демократијата

Заев во ОН: Да дадеме живот на транспарентноста, на граѓанското учество, да градиме доверба во демократијата

пред 6 месеци - Либертас - Македонија

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните.

Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг

Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг

пред 6 месеци - МТВ 1 - Македонија

Премиерот Заев денеска во Њујорк ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг, на кој ќе учествуваат шефови на држави и влади, како и претставници на најголемите светски компании.

Заев Солберг Поддршка за интеграциите на Македонија

Заев-Солберг: Поддршка за интеграциите на Македонија

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Премиерот Зоран  Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, вчера се...

Заев Солберг Поддршка за интеграциите на Македонија

Заев- Солберг: Поддршка за интеграциите на Македонија

пред 6 месеци - МТВ 1 - Македонија

Премиерот Зоран Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, вчера се сретна...

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на...

Заев во Њујорк ќе се сретне со Хан и Могерини

Заев во Њујорк ќе се сретне со Хан и Могерини

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на...

Заев на сесија за отворено владино партнерство

Заев на сесија за отворено владино партнерство

пред 6 месеци - МТВ 1 - Македонија

„Владите кои сакаат да им служат на своите граѓани треба да бидат отворени со нив, а не да калкулираат со нивните потреби“- премиерот Зоран Заев во обраќањето на сесијата на „Отвореното владино партнерство“ на тема- Враќање на довербата во владата.

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти владината прес-служба, во текот на денот премиерот Заев ќе има билатерална средба со еврокомесарот за проширување...

Средба на премиерот Заев со норвешката премиерка Солберг

Средба на премиерот Заев со норвешката премиерка Солберг

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа остварил средба со Ерна Солберг, премиерка на Кралството Норвешка.

Заев се сретна со премиерката на Норвешка

Заев се сретна со премиерката на Норвешка

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчера се сретна со Ерна Солберг, премиерка на Кралството Норвешка, која ги поздрави реформските чекори на новата Влада.

Заев во ОН Да создаваме влади што им служат на граѓанит

Заев во ОН: Да создаваме влади што им служат на граѓанит

пред 6 месеци - Локално - Македонија

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните.

Заев Солберг Поддршка за интеграциите на Македонија

Заев-Солберг: Поддршка за интеграциите на Македонија

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Премиерот Зоран  Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, вчера се...

Заев Солберг Поддршка за интеграциите на Македонија

Заев-Солберг: Поддршка за интеграциите на Македонија

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Премиерот Зоран Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, вчера се сретна...

Средба на премиерот Заев со претставници на ОМД и на Форумот за демократска Македонија

Средба на премиерот Заев со претставници на ОМД и на Форумот за демократска Македонија

пред 6 месеци - Бизнис вести - Економија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Заев во ОН Да дадеме живот на транспарентноста на граѓанското учество да градиме доверба во демократијата

Заев во ОН: Да дадеме живот на транспарентноста, на граѓанското учество, да градиме доверба во демократијата.

пред 6 месеци - Либертас - Македонија

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните.

Заев ќе се сретне со Хан и со Могерини денеска во Њујорк

Заев ќе се сретне со Хан и со Могерини денеска во Њујорк

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите за време на годинешното Генерално...

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг

пред 6 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев во рамки на активностите за време на Генералното собрание на...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

пред 6 месеци - МТВ 1 - Македонија

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

пред 6 месеци - 24 вести - Македонија

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Времеплов
x