20
Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

Французинот е трет фудбалер на актуелниот европскиот и шпански шампион кој во изминатите недели долгорочно ја врза својата иднина со Реал.

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Французинот е трет фудбалер на актуелниот европскиот и шпански шампион кој во изминатите недели долгорочно ја врза својата иднина со Реал.

Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

пред 6 месеци - Денар - Спорт

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до јуни 2021 година, потврди клубот на својата официјална интернет страна.

Дали е можно   Бензема со откупна клаузула на една милијарда евра

Дали е можно?: Бензема со откупна клаузула на една милијарда евра

пред 6 месеци - Нова ТВ - Спорт

Карим Бензема (29) го продолжи договорот со Реал Мадрид за две сезони и на „Сантијаго Бернабеу“ останува до 2021 година....

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.

Падна уште еден договор  Уште една ѕвезда на  кралевите  ја продолжи соработката

Падна уште еден договор: Уште една ѕвезда на „кралевите“ ја продолжи соработката

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Шпанскиот и европски шампион, Реал Мадрид реши уште едно прашање кое се однесува на ѕвездите во екипата. По новите договори...

Зидан потврди  Останувам во Реал

Зидан потврди: Останувам во Реал

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе остане на кормилото на актуелниот европски и шпански шампион и по завршувањето на сезоната.

Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид  а во него има неверојатна откупна клаузула

Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид, а во него има неверојатна откупна клаузула

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема стави потпис на нов договор со европскиот шампион според кој на Бернабеу ќе остане до 2021 година.

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

Карим Бензема го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Францускиот интернационалец Карим Бензема и официјално го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година. Тој дојде на „Сантијаго Бернабеу“ како млад фудбалер од Лион во 2009 година, и ќе остане повеќе од една деценија во „кралскиот клуб“.

Реал Мадрид го продава Бензема

Реал Мадрид го продава Бензема

пред 6 месеци - Алфа - Спорт

Кралскиот клуб на крајот од сезоната е подготвен да ја прекине соработката со напаѓачот Карим Бензема. Според пишувањето...

Зидан потврди  Останувам во Реал

Зидан потврди: Останувам во Реал

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе остане на кормилото на актуелниот европски и шпански шампион и по завршувањето на сезоната.

Бензема доби нов договор  откупната клаузула изнесува милијарда евра

Бензема доби нов договор, откупната клаузула изнесува милијарда евра

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Францускиот напаѓач во последните неколку години е неизоставен дел од првиот тим на Реал Мадрид, па очекувано, и тој беше награден со нов договор, исто како и голем дел од неговите колеги.

Роналдо бара 30 милиони евра по сезона за да остане во Реал Мадрид

Роналдо бара 30 милиони евра по сезона за да остане во Реал Мадрид

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо сака ново зголемување на платата за да остане во редовите на Реал Мадрид.

Дани Карвахал го продолжи договорот со Реал Мадрид

Дани Карвахал го продолжи договорот со Реал Мадрид

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Раководството на Реал Мадрид е одлучно да ги задржи главните алки во екипата и овој месец повеќето од првотимците добија нови договори, а вчера редот му дојде и на десниот бек Дани Карвахал.

Времеплов
x