20
Меси има дадено голови колку цел Реал Мадрид

Меси има дадено голови колку цел Реал Мадрид

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Реал Мадрид повторно ги шокираше своите фанови губејќи со 0-1 од Бетис, а најпоразителна за Зинедин Зидан е очајната ефикасност на неговите избраници.

Ова треба да го загрижи Зидан Реал го има најлошиот старт во последните 20 години Меси има

Ова треба да го загрижи Зидан: Реал го има најлошиот старт во последните 20 години, Меси има…

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Бранителот на пехарот во шпанската Примера екипата на Реал Мадрид има очаен старт на кампањата, па по само пет рунди веќе заостанува седум бода зад големиот ривал и лидер на табелата Барселона.

Бетис му приреди изненадување на Реал Мадрид

Бетис му приреди изненадување на Реал Мадрид

пред 6 месеци - 24 вести - Спорт

Реал Мадрид претрпе дебакл на "Сантијаго Бернабеу". Синоќа загуби од Бетис со 0-1 и тоа во момент кога веќе има негатива од седум бода во однос на Барселона по пет одиграни кола во Ла Лига.

Роналдо зад своето име запиша и негативен рекорд

Роналдо зад своето име запиша и негативен рекорд

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Португалецот по лошо ќе го памети мечот со Бетис и враќањето по петте меча суспензија. Бранителот на титулата во Ла Лига,...

Нема гол нема рекорд пораз на Реал Мадрид од Бетис

Нема гол, нема рекорд, пораз на Реал Мадрид од Бетис

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид останаа на 73 натпревари на кои последователно постигнуваат гол. Тие синоќа не успеаја да го надминат рекордот на бразилски Сантош (двата тима имаат ист број натпревари накои постигнувале гол).

Големата утка на Португалецот Бејл му додели перфектна топка Роналдо се посрамоти

Големата утка на Португалецот: Бејл му додели перфектна топка, Роналдо се посрамоти

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид доживеа шокантен пораз од Бетис од 1-0, а еден од главните виновници за тоа е Кристијано Роналдо. Португалецот...

Реал во криза Роналдо никогаш полош Повеќе непрецизни удари отколку додавања

Реал во криза, Роналдо никогаш полош: Повеќе непрецизни удари отколку додавања

пред 6 месеци - Фаланга - Спорт

Бетис го шокираше Реал Мадрид со 1:0 на „Сантијаго Бернабеу“ во петтото коло од Ла Лига.. Не е ни октомври, а актуелниот шампион веќе заостанува зад најголемиот конкурент Барселона со седум бода.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - Идивиди - Фудбал

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Меси сам постигна колку цел Реал досега

Меси сам постигна колку цел Реал досега

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Првата ѕвезда на Барселона досега има дадено девет погодоци, колку што „кралскиот клуб“ погоди во првите пет средби во Примера Реал Мадрид ја прекина рекордната низа од 73 меча по ред на кои даваше барем еден погодок, во сите натпреварувања.

Зидан во врска со поразот од Бетис Не е страшно ова е само почеток

Зидан во врска со поразот од Бетис: Не е страшно, ова е само почеток

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид на двапати загуби бодови на домашен терен против Леванте и Валенсија, но вчера вечер сосема неочекувано го доживеаа и првиот пораз откако Реал Бетис на крајно драматичен начин освои три бода на „Сантијаго Бернабеу“ во 93-та минута.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид  со 0:1.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Во составот на Реал оваа сезона за првпат беше Кристијано Роналдо, но и тоа не помогна да се скрши отпорот на гостинот од Севиља.

Роналдо го собори сопствениот лош рекорд

Роналдо го собори сопствениот лош рекорд

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери на светот, постави незавиден рекорд на неговото враќање на теренот, откако беше суспендиран од пет натпревари во сите шпански натпреварувања.

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - Денешен - Спорт

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Зидан го брани Роналдо и порачува Ништо страшно

Зидан го брани Роналдо и порачува: Ништо страшно

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Реал веќе заостанува седум бода зад вечниот ривал Барселона Реал Мадрид е во мини криза. Тоа го покажуваат резултатите, посебно одиграни на свој терен.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5. коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Реал Мадрид поразен од Бетис

Реал Мадрид поразен од Бетис

пред 6 месеци - Денар - Спорт

Фудбалерите на Бетис приредија вистинска сензација со триумфот над Реал во Мадрид 1:0 во петто првенствено коло. Снабрија единствениот гол на мечот го постигна во 94 минута.

Бетис го шокира Реал

Бетис го шокира Реал

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

Во составот на Реал оваа сезона за прв пат беше Кристијано Роналдо, но и тоа не помогна да се скрши отпорот на гостинот од Севиља.

Шок на Бернабеу  Реал совладан од Бетис

Шок на „Бернабеу“, Реал совладан од Бетис

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Фудбалерите на Бетис приредија вистинска сензација со триумфот над Реал во Мадрид 1:0 во петто првенствено коло. Санабрија беше херојот на гостите, постигнувајќи го единствениот гол на натпреварот.

Големото промашување на Роналдо кое го остави Реал и без бодови и без рекорд

Големото промашување на Роналдо кое го остави Реал и без бодови и без рекорд

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Бетис го шокираше Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу со гол во 94. минута, а голем трагичар за домаќините е првата ѕвезда...

 Кралевите го бркаа рекордот на Пеле и Сантош а им се случи дебакл

„Кралевите“ го бркаа рекордот на Пеле и Сантош, а им се случи дебакл

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Реал Мадрид доживеа дебакл на „Сантијаго Бернабеу“ откако вечерва загуби од Бетис со 0-1. Овој пораз доаѓа во многу лош момент...

Наместо рекордот падна Сантијаго Бернабеу  Бетис го шокираше Реал Мадрид

Наместо рекордот падна „Сантијаго Бернабеу“, Бетис го шокираше Реал Мадрид

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Огромна сензација приреди Бетис со победа против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, а јунак е Антонио Санабрија, стрелец на победоносниот гол во 94.

Реал остана без рекорд и без бодови Санабрија во 93 го шокираше фаворитот

Реал остана без рекорд и без бодови, Санабрија во 93. го шокираше фаворитот

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Реал Мадрид доживеа ново разочарување пред своите фанови, вечерва Бетис славеше на Сантијаго Бернабеу со минимални 0-1 „Кралевите“...

Бетис направи чудо го тресна Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу

Бетис направи чудо, го тресна Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Бетис направи огромно изненадување, совладувајќи го шпанскиот и европски првак Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ со 0-1.

Санабрија го замолкна Бернабеу во 93 минута Бетис ја прекина неверојатната гол серија на Реал

Санабрија го замолкна „Бернабеу“ во 93. минута, Бетис ја прекина неверојатната гол серија на Реал

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид на двапати загуби бодови на домашен терен против Леванте и Валенсија, но оваа вечер сосема неочекувано го доживеа и првиот пораз откако Реал Бетис на крајно драматичен начин освои три бода на „Сантијаго Бернабеу“ во 93-та минута.

Бетис го шокираше Реал на Сантијаго Бернабеу по речиси 20 години

Бетис го шокираше Реал на „Сантијаго Бернабеу“ по речиси 20 години

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Со голот во 94 минута, гостите стигнаа до триумф од 1:0 на гостувањето во Мадрид Шок во Мадрид! Бетис го победи Реал на „Сантијаго Бернабеу“.

Времеплов
x