20
Перо Антиќ  Ова е моја последна сезона

Перо Антиќ: Ова е моја последна сезона

пред 6 месеци - Република - Кошарка

Перо Антиќ, неодамна наполи 35 години се врати во Црвена Ѕвезда каде потпиша едногодишен договор, а во разговор за „Спортклуб“ открива дека претстојната сезона веројатно ќе биде последна во неговата кариера.

Перо Антиќ  најави крај на професионалната кариера

Перо Антиќ најави крај на професионалната кариера

пред 6 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Перо Aнтиќ најави дека најверојатно ја игра последната сезона во неговата кариера. Некогашниот капитен на македонската кошаркарска...

Перо Антиќ ја завршува кариерата во 2018

Перо Антиќ ја завршува кариерата во 2018?

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Единствениот македонски кошаркар во Евролигата, Перо Антиќ (35), најавува дека оваа сезона можеби ќе му биде последна во...

Антиќ  Оваа сезона во Црвена Звезда ќе биде последна за мене  потоа се пензионирам

Антиќ: Оваа сезона во Црвена Звезда ќе биде последна за мене, потоа се пензионирам!

пред 6 месеци - Бркај работа - Кошарка

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ одлучи да го напушти европскиот првак Фенербахче и се врати во редовите на Црвена Звезда, од каде претходно замина во 2007 година.

Перо Антиќ оди во пензија

Перо Антиќ оди во пензија!

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Во изјава за српските медиуми, некогашниот капитен на македонската репрезентација најави дека ова е неговата последна сезона Перо Aнтиќ најави дека најверојатно ја игра последната сезона во кариерата.

Антиќ  Ова е моја последна сезона во кариерата

Антиќ: Ова е моја последна сезона во кариерата…

пред 6 месеци - Дерби - Кошарка

Поранешниот македонски репрезентативец и член на ,,Црвена Звезда”, Перо Антиќ во интервју за „Спортклуб“ изјави дека ова...

Антиќ  Во Црвена звезда ќе ја играм мојата последна сезона

Антиќ: Во Црвена звезда ќе ја играм мојата последна сезона

пред 6 месеци - Кајгана - Кошарка

Перо Антиќ, неодамна наполни 35 години се врати во омилениот клуб чиј дрес го носеше пред една деценија, потпиша едногодишен договор, а во разговор за „Спортклуб“ откри дека претстојната сезона веројатно ќе биде последна во неговата кариера.

Кога Перо Антиќ сам го победи Горан Драгиќ

Кога Перо Антиќ сам го победи Горан Драгиќ

пред 6 месеци - Off.net.mk - Кошарка

На 18. март 2006 година, некаде на почетокот на Јадранската Goodyear лига, белградска Црвена звезда чиј дрес го носеше и денес пак го носи Перо Антиќ, го пречека словенечкиот Геоплин Слован.

Црвена Звезда се  облече  во  Најки   овации за Перо Антиќ

Црвена Звезда се „облече" во „Најки", овации за Перо Антиќ

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

После уводниот дек, играчите во „црвено-бела" комбинација, предводени од Перо Антиќ излегуваа пред публиката на легендарниот „Калемегдан", а најмногу аплаузи отидоа за најновото и најголемо засилување во тимот.

Антиќ дочекан со овации на претставувањето на новиот дрес на Црвена Звезда

Антиќ дочекан со овации на претставувањето на новиот дрес на Црвена Звезда

пред 6 месеци - Дерби - Кошарка

Кошаркарскиот клуб Црвена Звезда вечерва на одлично организирана манифестација го промовираше дресот за новата сезона. Екипата...

Времеплов
x