20
АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Арената Филип Втори

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Арената Филип Втори

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Тоа го изјави директорот на АДСДП Кристијан Трајковски, по денешниот работен состанок со сите засегнати страни од новиот ценовник за користење на услугите на Градскиот стадниот во Скопје.

Власта не успеа да ги изрекетира клубовите за арената  Филип Втори

Власта не успеа да ги изрекетира клубовите за арената „Филип Втори“

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Арената „Филип Втори“ повторно ќе се изнајмува по старите цени. Новиот ценовник сепак има премногу високи цени за македонските фудбалски клубови, и тоа го сфатија и претставниците на АДСДП.

Власта не успеа да ги изрекетира клубовите за арената  Филип Втори

Власта не успеа да ги изрекетира клубовите за арената „Филип Втори“

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Арената „Филип Втори“ повторно ќе се изнајмува по старите цени. Новиот ценовник сепак има премногу високи цени за македонските фудбалски клубови, и тоа го сфатија и претставниците на АДСДП.

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Вардар нема да плаќа 35 000 евра за еден натпревар на Телеком Арена

Вардар нема да плаќа 35.000 евра за еден натпревар на Телеком Арена

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Државното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор конечно попушти. Вардар и Работнички ќе добијат можност да играат на Телеком Арена по старата цена која важеше пред последното поскапување.

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Државата попушти  Вардар нема да плаќа 35 000 евра за еден натпревар на Телеком Арена

Државата попушти: Вардар нема да плаќа 35.000 евра за еден натпревар на Телеком Арена

пред 5 месеци - Прес 24 - Спорт

Државното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор конечно попушти. Вардар и Работнички ќе добијат можност да играат на Телеком Арена по старата цена која важеше пред последното поскапување.

Се враќаат старите цени за  Филип Втори   се враќаат и клубовите да играат

Се враќаат старите цени за „Филип Втори“, се враќаат и клубовите да играат

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Арената „Филип Втори“ повторно ќе се изнајмува по старите цени. Новиот ценовник сепак има премногу високи цени за македонските фудбалски клубови, и тоа го сфатија и претставниците на АДСДП.

Арената ги враќа на старите цени

Арената ги враќа на старите цени

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На заедничкиот состанок меѓу АМС, раководството на Арената, ФФМ и Вардар и Работнички, решено е цените на услугите за „Филип Втори“ да се вратат на старо Успеа мисијата на Агенцијата за Млади и спорт.

Арената ги враќа старите цени

Арената ги враќа старите цени

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

*На заедничкиот состанок меѓу АМС, раководството на Арената, ФФМ и Вардар и Работнички, решено е цените на услугите за „Филип Втори“ да се вратат на старо Успеа мисијата на Агенцијата за Млади и спорт.

Вардар и Работнички се враќаат на арената  Филип Втори

Вардар и Работнички се враќаат на арената „Филип Втори“

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

По иницијатива на Агенцијата за млади и спорт беше направен состанок, кој заврши успешно Вардар и Работнички ќе продолжат да ги играат своите мечеви како домаќини на арената „Филип Втори“.

Агенцијата за Млади и спорт ја спасува Арената

Агенцијата за Млади и спорт ја спасува Арената

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

*На иницијатива на АМС, утре во 11 часот ќе одржи состанок на кој ќе решава за евентуално намалување на цените на услугите...

АНДРЕЕВ  Каков премиер  какви политики   такво нешто не сум рекол

АНДРЕЕВ: Каков премиер, какви политики...такво нешто не сум рекол

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

„Глупости... Тешку глупости и измислици. Никогаш не сум рекол премиер, политика или нешто слично како моја причина за смената...

Дали некој се обидува да го уништи Вардар

Дали некој се обидува да го уништи Вардар?

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Македонскиот народ и вљубениците во спортот веќе 26 години чека некоја македонска екипа да игра во групните фази од Лига на Шампиони или пак Лига Европа.

Вардар со жестока реакција  Не го злупотребувајте спортот во политички цели

Вардар со жестока реакција: Не го злупотребувајте спортот во политички цели!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Во и околу Вардар очигледно работите не мируваат. По очигледните проблеми со користењето на „Филип втори“, проблеми за кои има позитивна клима за разрешување, сега клубот е погоден од изјавата на поранешниот тренер Андреев.

Времеплов
x