20
Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

пред 6 месеци - Курир - Кошарка

Победниците од полуфиналните дуели ќе играат во саботното финале од 21 часот. На Супер купот настапија најдобрите екипи од ланското првенство со исклучок на првакот Црвена Звезда, кој поради учество на друг турнир го откажа настапот.

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата 22 септември 2017 8 44 Освежено 8 44

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата 22 септември 2017, 8:44 Освежено: 8:44

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Во рамките на Супер купот на АБА лигата вечерва ќе се одиграат полуфиналните дуели. По победите постигнати во средата вечерва од 18:45 часот ќе играат: Цедевита и Мега, додека во вечервиот термин од 21 часот ќе играат: Будуќност и Морнар.

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата 22 септември 2017 8 44 Освежено 8 44

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата 22 септември 2017, 8:44 Освежено: 8:44

пред 6 месеци - Курир - Кошарка

Победниците од полуфиналните дуели ќе играат во саботното финале од 21 часот. На Супер купот настапија најдобрите екипи од ланското првенство со исклучок на првакот Црвена Звезда, кој поради учество на друг турнир го откажа настапот.

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Во рамките на Супер купот на АБА лигата вечерва ќе се одиграат полуфиналните дуели. По победите постигнати во средата вечерва од 18:45 часот ќе играат: Цедевита и Мега, додека во вечервиот термин од 21 часот ќе играат: Будуќност и Морнар.

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

пред 6 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Во рамките на Супер купот на АБА лигата вечерва ќе се одиграат полуфиналните дуели. По победите постигнати во средата вечерва од 18:45 часот ќе играат: Цедевита и Мега, додека во вечервиот термин од 21 часот ќе играат: Будуќност и Морнар.

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

Полуфинални натпревари во Супер купот на АБА лигата

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Во рамките на Супер купот на АБА лигата вечерва ќе се одиграат полуфиналните дуели. По победите постигнати во средата вечерва од 18:45 часот ќе играат: Цедевита и Мега, додека во вечервиот термин од 21 часот ќе играат: Будуќност и Морнар.

Морнар го прегази Партизан

Морнар го "прегази" Партизан

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Екипата на Партизан е елиминиран од битката за Суперкупот на АБА лигата, откако "црно-белите" загубија во четвртфиналната...

Морнар го прегази Партизан

Морнар го "прегази" Партизан

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Екипата на Партизан е елиминиран од битката за Суперкупот на АБА лигата, откако "црно-белите" загубија во четвртфиналната...

АБА Супер куп Познати полуфиналистите Морнар успеа да го елиминира Партизан

АБА Супер куп: Познати полуфиналистите, Морнар успеа да го елиминира Партизан

пред 6 месеци - Дерби - Кошарка

Мега, Будуќност, Цедевита и Морнар со победите против ривалите успеаа да се изборат за првото полуфинале на АБА Купот што се одржува во Бар.

Самарџиски скромен  Мега во полуфинале

Самарџиски скромен - Мега во полуфинале

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

За прв пат од постоењето на АБА ЈАдранската лига, како увод во новата сезона се игра Супер купот на регионалното натпреварување.

АБА Суперкуп Морнар го зеде скалпот на Партизан

АБА Суперкуп: Морнар го зеде скалпот на Партизан

пред 6 месеци - Екипа - Кошарка

Партизан е елиминиран од битката за Суперкупот на АБА-лигата откако „црно-белите“ вечерва во последната четвртфинална пресметка загубија од Морнар со убедливи 91-77.

Мега и Будуќност се пласираа во полуфиналето на АБА Супер купот

Мега и Будуќност се пласираа во полуфиналето на АБА Супер купот

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Екипите на Мега и Будуќност и се приклучија на загрепска Цедевита во полуфиналето на кошаркарскиот АБА Супер куп, што се одржува во Бар.

АБА Супер куп Цедевита во полуфинале

АБА Супер куп: Цедевита во полуфинале

пред 6 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на Цедевита од Загреб се првиот финалист на Супер купот на АБА лигата откако во првото четвртфинале го совлада тимот на ФМП со 86:68 (20:22; 21:11; 16:15 и 29:20).

Цедевита прв полуфиналист на АБА Супер купот

Цедевита прв полуфиналист на АБА Супер купот

пред 6 месеци - Курир - Кошарка

Фавориот во овој натпревар беше поуспешен во втората и четвртата четвртина што беше решавачко за победа. Во полуфиналето Цедевита ќе игра со победникот од дуелот Игокеа – Мега.

Цедевита прв полуфиналист на АБА Супер купот

Цедевита прв полуфиналист на АБА Супер купот

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на Цедевита од Загреб се првиот полуфиналист на Супер купот на АБА лигата откако во првото четвртфинале попладнево во Бар го совлада тимот на ФМП со 86:68 (20:22; 21:11; 16:15 и 29:20).

Почна Суперкупот на АБА Цедевита прв полуфиналист

Почна Суперкупот на АБА: Цедевита прв полуфиналист

пред 6 месеци - Екипа - Кошарка

Хрватскиот првак Цедевита е првиот полуфиналист на Суперкупот на АБА што денеска официјално стартуваше во Бар. Првото издание...

Цедевита е првиот полуфиналист

Цедевита е првиот полуфиналист

пред 6 месеци - Се за спорт - Кошарка

Кошаркарите на Цедевита од Загреб се првиот полуфиналист на Супер купот на АБА лигата откако во првото четвртфинале попладнево во Бар го совлада тимот на ФМП со 86:68 (20:22; 21:11; 16:15 и 29:20).

БАРСКИ КОШАРКАРСКИ МАРАТОН За кого е првиот пехар

БАРСКИ КОШАРКАРСКИ МАРАТОН: За кого е првиот пехар?

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Првото издание ќе мине и без македонски тим, бидејќи нашите претставници не беа во горната половина на табелата. Сепак, македонски претставник на овој јадрански собир ќе биде младиот судија Боро Антовски.

Започнува првиот Супер Куп на АБА лигата Ова се термините за натпреварите

Започнува првиот Супер Куп на АБА лигата: Ова се термините за натпреварите

пред 6 месеци - Дерби - Кошарка

Првото издание на Супер купот, кој го воведува АБА лигата, започнува од денес и ќе трае до 23.септември. Местото на одржување...

Осум претенденти за трофејот во Супер купот на АБА лигата

Осум претенденти за трофејот во Супер купот на АБА лигата

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Како увертира во новата сезона од регионалната кошаркарска АБА лига, од денес до 23 септември во Бар, Црна Гора, премиерно ќе се одржи Суперкупот.

Времеплов
x