20
Ново ремек дело на Барди од слободен удар Леванте убедливо го совлада Сосиедад

Ново ремек дело на Барди од слободен удар, Леванте убедливо го совлада Сосиедад

пред 6 месеци - Република - Фудбал

Повратникот во ЛА Лига, Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изнеадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Браво Барди мајсторе ти треба да ги изведуваш слободните

Браво Барди мајсторе, ти треба да ги изведуваш слободните

пред 6 месеци - Off.net.mk - Фудбал

На голманите во Шпанија веќе е и нормално да им се тресат нозете кога играат против Леванте, а на слободен удар се мести Енис Барди.

Барди постигна прекрасен гол од слободен удар против Сосиедад

Барди постигна прекрасен гол од слободен удар против Сосиедад

пред 6 месеци - Денар - Спорт

Повратникот во ЛА Лига Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изненадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Леванте по пет години пауза успеа да го совлада Реал Сосоиедад (ривал на Вардар од групата во Лига Европа на УЕФА). Ова беше втора победа за Леванте сезонава (без пораз), а головите ги постигнаа: Чема 45.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

Леванте по пет години пауза успеа да го совлада Реал Сосоиедад (ривал на Вардар од групата во Лига Европа на УЕФА). Ова беше втора победа за Леванте сезонава (без пораз), а головите ги постигнаа: Чема 45.

 Машината Барди И со најмногу истрчани километри на мечот и со најголеми овации

„Машината“ Барди: И со најмногу истрчани километри на мечот и со најголеми овации!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Енис Барди без сомнени се издвои како еден од најдобрите поединци во синоќешната победа на Леванте од 3-0 против Реал Сосиедад.

Има ли поголемо признание  Навивачите на Леванте бараа Барди да шутира

Има ли поголемо признание - Навивачите на Леванте бараа Барди да шутира

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Енис Барди повторно постигна прекрасен гол од слободен удар, овојпат од место не мрдна голманот на Реал Сосиедад, а пред...

Барди постигна прекрасен гол Левате го декласира Сосиедад со 3 0

Барди постигна прекрасен гол, Левате го декласира Сосиедад со 3-0

пред 6 месеци - ТВ Нова - Спорт

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Марка Иви и Барди како Нејмар и Кавани

Марка: Иви и Барди како Нејмар и Кавани

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Шпанскиот весник, Марка ги спореди Иви Лопез и Енис Барди со Нејмар и Кавани бидејќи се расправаа кој да го изведе слободниот удар, но медиумот посочува дека во иднина ќе нема дилеми.

Шпанија во транс по новата бравура на Барди Од каде ли само дојде

Шпанија во транс по новата бравура на Барди: Од каде ли само дојде…

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Присутните фанови на „Сиутат де Валенсија“ изминатава ноќ беа сведоци на два неверојатни гола, првиот од страна на Чема Родригез...

Примера Барди стави печат на триумфот над Реал Сосиедад

Примера: Барди „стави печат“ на триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Со голот постигнат од слободен удар во 89 минута Енис Барди ја „завери“ победата од 3-0 на Леванте на последниот дуел од 5.

Леванте го демолираше Сосиедад Барди повторно стрелец

Леванте го демолираше Сосиедад, Барди повторно стрелец

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Повратникот во ЛА Лига Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изнеадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Барди со гол од слободен удар го демолираше Сосиедад

Барди со гол од слободен удар го демолираше Сосиедад

пред 6 месеци - Тип - Фудбал

Одличната форма на Барди продолжува, а најнова жртва е Реал Сосиедад. На вчерашниот натпревар одигран во Леванте, домаќините со 3-0 ја декласираа екипата на Реал Сосиедад, а Барди во 89 минута постигна прекрасен гол од слободен удар.

Зидан ја продолжи соработката со Реал Мадрид

Зидан ја продолжи соработката со Реал Мадрид

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјавил дека потпишал нов договор со клубот, пренесуваат шпанските медиуми. Претходниот...

Дали Нејмар ќе се осмелеше да го праша Барди дали може да шутира доколку играше за Леванте

Дали Нејмар ќе се осмелеше да го праша Барди дали може да шутира доколку играше за Леванте?

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големи комплименти за македонскиот фудбалер на твитер, фановите го величаат Енис Барди, бараат откупната клаузула за него да не биде 25, туку 250 милиони евра, сметаа и дека е подобар изведувач на слободни удари од Нејмар.

Барди го стресе и Сосиедад

Барди го „стресе“ и Сосиедад!

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со одличната игра во Ла лига, откако беше стрелец на третиот гол за Леванте...

Фановите на Леванте знаат Лопез тргна да изведува публиката почна да скандира Барди да шутира

Фановите на Леванте знаат: Лопез тргна да изведува, публиката почна да скандира Барди да шутира...

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Фантастични реакции на социјалните мрежи за новата маестрална партија на Барди зачинета со прекрасен гол од слободен удар.

Публиката побара магија од Барди  и ја доби

Публиката побара магија од Барди – и ја доби

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Слободен удар за Леванте. Последна минута од мечот, а неговиот соиграч Иви побара да го изведе. Но, публиката почна да скандира...

Барди бомбардерот Незадржлив проектил од слободен удар

Барди бомбардерот: Незадржлив проектил од слободен удар

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Енис Барди е вистински бомбардер. Има „снајпер“ во ногата, и тешко на противничките голмани кога ќе застане за изведува слободен удар.

Ново ремек дело на Барди од слободен удар

Ново ремек дело на Барди од слободен удар!

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Енис Барди со нов прекрасен гол од слободен удар ја запечати победата на Леванте над Реал Соседад од 3-0. Македонскиот репрезентативец блеска во Примера, вечерва го даде третиот гол оваа сезона и ја завери победата на Леванте над Реал Сосиедад.

Нов еврогол на Барди од слободен удар

Нов еврогол на Барди од слободен удар

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Со удар од околу 20 метри Бадри го матираше голманот на Сосиедад и ја потврди победата на неговиот Леванте Четврти натпревар и трет гол за Енис Барди во дресот на Леванте.

Маестро Барди со нова мајсторија ја потврди победата на Леванте

Маестро Барди со нова мајсторија ја потврди победата на Леванте

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Енис Барди постигна уште еден атрактивен гол од слободен удар и со истиот ја потврди победата на Леванте над Реал Сосиедад со убедливи 3:0 во шпанското фудбалско првенство.

Леванте без пораз во Примера Еврогол на Барди против Сосиедад

Леванте без пораз во Примера: Еврогол на Барди против Сосиедад

пред 6 месеци - Нова ТВ - Спорт

Енис Барди го постигна и третиот гол во дебитантската сезона во Примера. Македонскиот репрезентативец стави точка на убедливата...

Барди единствен странец во стартниот тим на Леванте

Барди единствен странец во стартниот тим на Леванте

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот репрезентативец со два гола во трите средби кои ги одигра, ја доби целосната доверба на тренерот на шпанскиот...

Зидан Топката не сакаше во гол

Зидан: Топката не сакаше во гол

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5.коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби (0:1) откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел.

Зидан Имавме шанси но топката не сакаше да влезе во гол

Зидан: Имавме шанси, но топката не сакаше да влезе во гол

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5 коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби со 0:1. откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел.

Меси има постигнато голови колку цел Реал Мадрид заедно

Меси има постигнато голови колку цел Реал Мадрид заедно

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Статистика која го покажува фантастичниот влез на Меси и Барселона во новата сезона во Примера и кризата на Реал Мадрид....

Роналдо му испрати интересен предлог на Зидан по трите лоши резултати на Бернабеу

Роналдо му испрати интересен предлог на Зидан по трите лоши резултати на „Бернабеу“

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Луиз Назарио Де Лима Роналдо е добро познато фудбалско име кое ги сплотува фудбалските фанови без разлиа на тоа што во својата...

Времеплов
x