20
Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција, откако домаќинот славеше...

Ракометарките на Македонија поразени на првиот тест во Турција

Ракометарките на Македонија поразени на првиот тест во Турција

пред 5 месеци - 24 вести - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена на првиот контролен натпревар на турнирот во Турција. Избраничките...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција, откако домаќинот славеше...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Ракометарките поразени од Турција  30 26

Ракометарките поразени од Турција 30-26

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација е поразена на првиот меч на пријателскиот турнир, откако беше совладана од најдобрата селекција на Турција со 30-26.

Пораз на ракометарките на првиот меч во Турција

Пораз на ракометарките на првиот меч во Турција

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија претрпе пораз од селекцијата на Турција (30-26), на првиот меч од турнирот што се игра во оваа земја.

Ракометарките тргнаа со пораз во Анкара

Ракометарките тргнаа со пораз во Анкара

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација е поразена на првиот меч на пријателскиот турнир, откако беше совладана од најдобрата селекција на Турција со 30-26.

Женската ракометна репрезентација на подготовки во Турција

пред 5 месеци - Денешен - Спорт

Од денес женската ракометна репрезентација на Македонија до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција А, а во сабота противник ќе и биде Б селекцијата на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - Идивиди - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција А, а во сабота противник ќе и биде Б селекцијата на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Милевски  Респект за Србија но и ние имаме квалитет

Милевски: Респект за Србија но и ние имаме квалитет

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

„Сепак и покрај се ние во изминатиот период покажавме исто така квалитет“ вели селекторот на У-21 Благоја Милевски за претстојниот...

Времеплов
x