20
Трајановски Делата говорат за мојата пожртвуваност

Трајановски: Делата говорат за мојата пожртвуваност

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Коце Трајановски денеска на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари на скопјани за дадената доверба на претходните локални избори.

Трајановски Делата говорат за мојата пожртвуваност и транспарентност

Трајановски: Делата говорат за мојата пожртвуваност и транспарентност

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Долги години сум во локалната самоуправа, благодарение на довербата од вас, граѓаните. Секогаш со подготвена програма за...

КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ Делата говорат за мојата пожртвуваност и транспарентност

КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ: Делата говорат за мојата пожртвуваност и транспарентност

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Коце Трајановски денеска на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари на скопјани за дадената доверба на претходните локални избори.

Трајановски Делата говорат за мојата транспарентност секогаш сум отворен за граѓаните

Трајановски: Делата говорат за мојата транспарентност, секогаш сум отворен за граѓаните

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Реализиравме голем број проекти во овие 2 мандати, докажавме дека ветеното може да се исполни, изјави пред своите сопартијци и членови на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.

Трајановски: Делата говорат за мојата пожртвуваност и транспарентност

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

-Долги години сум во локалната самоуправа, благодарение на довербата од вас, граѓаните. Секогаш со подготвена програма за...

Трајановски Делата говорат за мојата пожртвуваност

Трајановски: Делата говорат за мојата пожртвуваност

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Коце Трајановски денеска на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари на скопјани за дадената доверба на претходните локални избори.

Скопските улици окупирани од велосипедисти

Скопските улици окупирани од велосипедисти

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Неколку илјади граѓани, велосипедисти, рекреативци и средношколци денеска учествуваа во големото велосипедско дефиле што...

Бидете модерни патриоти возете велосипед

Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - Весник - Македонија

На чело со градоначалникот Трајановски, заменик министерот за животна средина Макрадули и амабасадорите на ЕУ, Холандија и Унгарија илјадници граѓани вчера на велосипед продефилираа низ скопските улици, дел од Меѓународниот ден на велосипеди.

Администрацијата на општина Аеродром го одбележа Денот без автомобили

Администрацијата на општина Аеродром го одбележа „Денот без автомобили“

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Администрацијата на Општина Аеродром денеска се приклучи на велосипедското дефиле кое почна од Порта „Македонија“, а заврши кај Школка во Градскиот парк.

Администрацијата на општина Аеродром го одбележа Денот без автомобили

Администрацијата на општина Аеродром го одбележа „Денот без автомобили“

пред 5 месеци - Република - Скопје

Администрацијата на Општина Аеродром денеска се приклучи на велосипедското дефиле кое почна од Порта „Македонија“, а заврши кај Школка во Градскиот парк.

Скопските улици преплавени од велосипедисти

Скопските улици преплавени од велосипедисти

пред 5 месеци - Денар - Економија

Неколку илјади граѓани, велосипедисти, рекреативци и средношколци денеска учествуваа во големото велосипедско дефиле што...

Ден без автомобили во Пехчево

Ден без автомобили во Пехчево

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во рамки на Европската недела на мобилност и одбележување на Светскиот ден без автомобили – 22 Септември, конвој од над сто млади ученици од Општинското основно училиште „ Ванчо Китанов “, го одбележаа овој ден со крос натпревар.

Ден без автомобили ден без гужва ден без сообраќај Администрацијата на Општина Аеродром го одбележа Денот без автомобили

Ден без автомобили, ден без гужва, ден без сообраќај: Администрацијата на Општина Аеродром го одбележа „Денот без автомобили“

пред 5 месеци - Курир - Скопје

Велосипедистите се движеа по улицата „Димитрие Чуповски“, булеварите „Кочо Рацин“, „Крсте Петков Мисирков“, „Гоце Делчев“, „ВМРО“, „Партизански одреди“, „8-ми Септември“ и булеварот „Илинден“.

Бидете модерни патриоти возете велосипед

Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - Вечер - Скопје

На чело со градоначалникот Трајановски, заменик министерот за животна средина Макрадули и амабасадорите на ЕУ, Холандија и Унгарија илјадници граѓани вчера на велосипед продефилираа низ скопските улици, дел од Меѓународниот ден на велосипеди.

Макрадули Бидете модерни патриоти возете велосипед

Макрадули: Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

На дефилето, што е поддржано од Град Скопје, Министерството за животна средина и просторно планирање и ЕУ, присуствуваа заменик...

Ден без автомобили ден без гужва ден без сообраќај

Ден без автомобили, ден без гужва, ден без сообраќај

пред 5 месеци - Прес 24 - Скопје

Администрацијата на Општина Аеродром денеска се приклучи на велосипедското дефиле кое почна од Порта „Македонија“, а заврши кај Школка во Градскиот парк.

Општина Аеродром се приклучи на Денот без автомобили

Општина Аеродром се приклучи на „Денот без автомобили“

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Денеска, 22.9.2017 година, администрацијата на Општина Аеродром се приклучи на велосипедското дефиле кое почна од Порта „Македонија“, а заврши кај Школка во Градскиот парк.

Велосипедско дефиле низ Скопје за Светскиот ден без автомобили

Велосипедско дефиле низ Скопје за Светскиот ден без автомобили

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Ако 364 дена патувате со автомобил, денеска е денот кога треба да почнете да ги менувате вашите навики. Бидете пример, за вашите пријатели, соседи, колеги, семејство и почнете со користење на велосипед- порака на Светскиот ден без автомобили.

Макрадули Бидете модерни патриоти возете велосипед

Макрадули: Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Над 500 ученици и граѓани на Скопје денеска во рамките на Европската недела на мобилност учествуваа на велосипедското дефилето по повод Меѓународниот „Ден без автомобили“ кои од Порта „Македонија“ возеа до Школка во Градскиот парк.

Макрадули Бидете модерни патриоти возете велосипед

Макрадули: Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Над 500 ученици и граѓани на Скопје денеска во рамките на Европската недела на мобилност учествуваа на велосипедското дефилето по повод Меѓународниот „Ден без автомобили“ кои од Порта „Македонија“ возеа до Школка во Градскиот парк.

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од „Порта Македонија“ до „Градски парк“

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Од Порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај Школка во Градскиот парк. Велосипедистите ќе...

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од „Порта Македонија“ до „Градски парк“

пред 5 месеци - Република - Скопје

Од Порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај Школка во Градскиот парк. Велосипедистите ќе...

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

пред 5 месеци - Порта3 - Живот

Од Порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај Школка во Градскиот парк. Ова традиционално дефиле по повод 22 септември – Денот без автомобили и крајот на Европската недела на мобилност 2017, ќе стартува во 10 часот.

Макрадули Мораме администрацијата да ја засилиме со велосипеди

Макрадули: Мораме администрацијата да ја засилиме со велосипеди

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Над 500 ученици и граѓани на Скопје денеска во рамките на Европската недела на мобилност учествуваа на велосипедското дефилето по повод Меѓународниот „Ден без автомобили“ кои од Порта „Македонија“ возеа до Школка во Градскиот парк.

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

пред 5 месеци - Канал 5 - Забава

Велосипедистите ќе се движат по улицата „Димитрие Чуповски“, булеварите „Кочо Рацин“, „Крсте Петков Мисирков“, „Гоце Делчев“, „ВМРО“, „Партизански одреди“, „8-ми Септември“ и булеварот „Илинден“.

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

пред 5 месеци - +Инфо - Скопје

Од Порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај Школка во Градскиот парк. Велосипедистите ќе...

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

Велосипедско дефиле од Порта Македонија до Градски парк

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Од Порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај Школка во Градскиот парк. Велосипедистите ќе...

Меѓународен ден без автомобили

Меѓународен ден без автомобили

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Во рамките на меѓународниот ден без автомобили, од порта „Македонија“ денеска ќе почне велосипедско дефиле кое ќе заврши кај школка во Градскиот парк.

Денес големо велосипедско дефиле во Скопје

Денес големо велосипедско дефиле во Скопје

пред 5 месеци - Денар - Економија

Град Скопје ги поканува граѓаните на големо велосипедско дефиле што денес, 22 септември, ќе се вози на градските улици по повод 22 септември – Денот без автомобили и крајот на Европската недела на мобилност 2017.

Макрадули Бидете модерни патриоти возете велосипед

Макрадули: Бидете модерни патриоти, возете велосипед

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Над 500 ученици и граѓани на Скопје денеска во рамките на Европската недела на мобилност учествуваа на велосипедското дефилето по повод Меѓународниот „Ден без автомобили“ кои од Порта „Македонија“ возеа до Школка во Градскиот парк.

Времеплов
x