20
Заев  На 25 годишнината од членството во ОН Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Заев : На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Во разговор за МИА, премиерот Заев направи рекапитулација на најважните средби во Њујорк и темите дискутирани на тие средби.

Заев На 25 годишнината од членството во ОН очекуваме напредок во евроинтеграциите

Заев: На 25-годишнината од членството во ОН, очекуваме напредок во евроинтеграциите

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, деновиве престојува во Њујорк на 72.

Заев се сретна со генералниот секретар на ОН Гутереш и Нимиц

Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш и Нимиц

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН Гутереш

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Заев  Гутереш Jа имате поддршката на ОН за евроатлантските цели ВИДЕО

Заев - Гутереш: Jа имате поддршката на ОН за евроатлантските цели ВИДЕО

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, се сретна со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, придружуван од медијаторот Метју Нимиц.

Средба на премиерот Заев со генералниот секретар на ОН  Гутереш

Средба на премиерот Заев со генералниот секретар на ОН , Гутереш

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Премиерот Заев на прием во организација на германскиот шеф на дипломатијата Зигмар Габриел

Премиерот Заев на прием во организација на германскиот шеф на дипломатијата Зигмар Габриел

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Според соопштението од прес службата на Владата , во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот...

Заев се сретна со Гутереш Македонија е пример за соживот и фактор на разбирање во регионот

Заев се сретна со Гутереш: Македонија е пример за соживот и фактор на разбирање во регионот

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Премиерот Заев денеска на средба со генералниот секретар на ОН Гутереш

Премиерот Заев денеска на средба со генералниот секретар на ОН, Гутереш

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Премиерот Заев денеска на средба со генералниот секретар на ОН, Гутереш

Заев се сретна со германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел Силна поддршка на реформите во Македонија

Заев се сретна со германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел: Силна поддршка на реформите во Македонија

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев присуствуваше на приемот кој го приреди германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел за сите шефови на делегации на Генералното Собрание на ОН.

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН Мирослав Лајчак

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН ВИДЕО

Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН ВИДЕО

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Мирослав Лајчак.

Македонија  30 членка на НАТО

Македонија - 30. членка на НАТО!

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Обраќањето на премиерот Зоран Заев на Генералното собрание на Обединетите нации, како и средбата со генералниот секретар...

Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН

Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Мирослав Лајчак.

Средба на премиерот Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН Мирослав Лајчак

Средба на премиерот Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН Мирослав Лајчак

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Според соопштението од Владата , на средбата се дискутираше за ситуацијата на Западен Балкан но и за промените кои се подготвуваат во ОН.

Обраќање на премиерот Заев на Генералното собрание на ОН

Обраќање на премиерот Заев на Генералното собрание на ОН

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Претседателот на владата Зоран Заев, вечер по македонско време, ќе се обрати пред Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк.

Заев Поддршка за реформите во Македонија на која местото и е во ЕУ и НАТО

Заев: Поддршка за реформите во Македонија на која местото и е во ЕУ и НАТО

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и за решавање на спорот со Грција околу името.

ВО ЖИВО Обраќање на Заев на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН 21 30

ВО ЖИВО: Обраќање на Заев на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН (21:30)

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

„Вечерва со почеток од 21:30 часот ќе се обратам на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН, пред шефовите на држави и влади, како и министри за надворешни работи“, најави премиерот Зоран Заев.

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН Мирослав Лајчак

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Македонија  30 членка на НАТО

Македонија - 30. членка на НАТО!

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Обраќањето на премиерот Зоран Заев на Генералното собрание на Обединетите нации, како и средбата со генералниот секретар...

Заев за МИА Русија има забелешки за Македонија ама нашето место е во ЕУ и НАТО

Заев за МИА: Русија има забелешки за Македонија ама нашето место е во ЕУ и НАТО !

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Заев имал средба со преговарачот за името Метју Нимиц Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, деновиве престојува во Њујорк на 72.

Заев ќе се обрати на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН во 21 30

Заев ќе се обрати на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН во 21:30

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

„Вечерва со почеток од 21:30 часот ќе се обратам на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН, пред шефовите на држави и влади, како и министри за надворешни работи“, најави премиерот Зоран Заев.

Заев се сретна со генералниот секретар на ОН Гутереш

Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, се сретна со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, придружуван од медијаторот Метју Нимиц.

Заев На 25 годишнината од членството во ОН Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Заев: На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, деновиве престојува во Њујорк на 72.

Заев на прием во организација на германскиот министер Габриел Силна поддршка на реформите во Македонија

Заев на прием во организација на германскиот министер Габриел: Силна поддршка на реформите во Македонија

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на ОН во Њујорк, премиерот Зоран Заев присуствуваше на приемот кој го приреди германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел за сите шефови на делегации на Генералното собрание на ОН.

Заев Очекуваме датум за почеток на преговори

Заев: Очекуваме датум за почеток на преговори

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

,, Со реформскиот процес, преточен во планот 3-6-9 и иницијативноста за регионална и меѓународна соработка со пријателите на Македонија, отвораме можности и ги охрабруваме домашните и странските инвеститори да инвестираат во Македонија.

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН Лајчак

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Лајчак

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Средба Заев Руте Очекуваме оваа есен датум за преговори

Средба Заев-Руте: Очекуваме оваа есен датум за преговори

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Очекуваме на есен да се тргне условеноста на препораката за членство на Македонија во ЕУ, а следен чекор да биде и датум за почеток на преговори.

Заев Руте Поддршка од Холандија за реформскиот процес и за евро атлантските интеграции на Македонија

Заев- Руте: Поддршка од Холандија за реформскиот процес и за евро-атлантските интеграции на Македонија

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

„Даваме целосна поддршка на реформскиот процес што го почна новата Влада на Република Македонија. Исто така, ги поздравуваме...

Заев Очекуваме датум за почеток на преговори

Заев: Очекуваме датум за почеток на преговори

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Очекуваме на есен да се тргне условеноста на препораката за членство на Македонија во ЕУ, а следен чекор да биде и датум за почеток на преговори.

Времеплов
x