20
Кога се сака се се може Патувал по 20 километри за на тренинг најголемата поддршка ја имал од неговите родители

Кога се сака, се се може: Патувал по 20 километри за на тренинг, најголемата поддршка ја имал од неговите родители

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Локалните медиуми во Валенсија напишаа мошне интересна сторија за нашиот фудбалер кој е вистинска сензација во шпанската Примера.

 Снајперот Барди е број 1 за слободни удари во најсилните лиги во Европа

„Снајперот“ Барди е број 1 за слободни удари во најсилните лиги во Европа

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Членот на Леванте, Енис Барди со своите потези и голови полека станува вистински хит како во Шпанија така и во Европа и на него му се дава се поголема значење и внимание.

Барди во моментот е снајпер број 1 во Топ 5 лигите во Европа

Барди во моментот е „снајпер број 1“ во Топ 5 лигите во Европа

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Енис Барди е хит во Шпанија, но и во останатите Топ 5 лиги во Европа. Македонскиот репрезентативец во моментот е најголемиот мајстор за слободни удари во петте најквалитетни европски фудбалски првенства.

Новиот Дејвид Бекам игра во Леванте и е снајперист со милиметарска прецизност

Новиот Дејвид Бекам игра во Леванте и е снајперист со милиметарска прецизност

пред 6 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Шпанските медиуми не штедат зборови за нашата гордост Енис Барди и пред и по синоќешниот дуел со Реал Сосиедад, а ние не паметиме ваков старт на македонски фудбалер во некоја од најсилните европски лиги.

Барди ја скина мрежата публиката го скандираше неговото име

Барди ја “скина“ мрежата, публиката го скандираше неговото име

пред 6 месеци - Бркај работа - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Барди не престанува да одушевува на терените и постигна уште еден фасцинантен гол од слободен удар за потврда на победата на Леванте против Реал Сосиедад со 3-0.

Не е само погодокот Барди истрча најмногу на пресметката со Сосиедад

Не е само погодокот: Барди истрча најмногу на пресметката со Сосиедад

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Енис Барди својата одлична форма ја потврди и на вчерашниот натпревар против Реал Сосиедад на кој Леванте славеше со 3-0, а нашиот репрезентативец беше стрелец на последниот гол со кој беше крунисана значајната победа.

Барди со  бомба го матираше Реал Сосиедад

Барди со ,,бомба” го матираше Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Се за спорт - Фудбал

Леванте беше победник на вечерашниот дуел во рамките на ЛаЛига помеѓу Леванте и Реал Сосиедад. Натпреварот имаше навистина интересен тек, а домашниот тим започна со силен напад уште на почетокот од натпреваорт.

Барди Го живеам фудбалскиот сон

Барди: Го живеам фудбалскиот сон

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Не можам да поверувам ниту на самиот себеси дека ова сум токму јас. Голови од слободен удар во шпанска Примера. Погодоток во вистинско време, сега одиме на Целта Виго – вели македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди.

Барди Се будам и не ми се верува јас сум тој што постигнува голови во Примера

Барди: Се будам и не ми се верува, јас сум тој што постигнува голови во Примера

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Енис Барди го живее фудбалскиот сон и тоа го креира со голови во најсилната лига на светот, во Примера Дивизија во Шпанија.

Ново ремек дело на Барди од слободен удар Леванте убедливо го совлада Сосиедад

Ново ремек дело на Барди од слободен удар, Леванте убедливо го совлада Сосиедад

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Повратникот во ЛА Лига, Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изнеадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Ново ремек дело на Барди од слободен удар Леванте убедливо го совлада Сосиедад

Ново ремек дело на Барди од слободен удар, Леванте убедливо го совлада Сосиедад

пред 6 месеци - Република - Фудбал

Повратникот во ЛА Лига, Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изнеадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Браво Барди мајсторе ти треба да ги изведуваш слободните

Браво Барди мајсторе, ти треба да ги изведуваш слободните

пред 6 месеци - Off.net.mk - Фудбал

На голманите во Шпанија веќе е и нормално да им се тресат нозете кога играат против Леванте, а на слободен удар се мести Енис Барди.

Ново ремек дело на Барди

Ново ремек-дело на Барди

пред 6 месеци - 24 вести - Спорт

Македонскиот репрезентативец Енис Барди уште еднаш покажа дека е мајстор за слободни удари. Во последниот натпревар од 5.

Како тенк  Со голот оди и километражата Барди истрча најмногу со Робер Пјер

Како тенк - Со голот оди и километражата, Барди истрча најмногу со Робер Пјер

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Комплетен е впечатокот за извонредниот учинок на Енис Барди за тимот на Леванте против Реал Сосиедад, а покрај голот македонскиот...

Барди и Иви се караа за слободниот удар публиката го избра победникот па маестро Енис возврати со ремек дело

Барди и Иви се „караа“ за слободниот удар, публиката го избра победникот, па маестро Енис возврати со ремек дело

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Екипата на Леванте е најпријатното изненадување во досегашниот тек на шпанскиот шампионт и со вкупно девет бодови, без ниту еден пораз се наоѓа на петтото место во Примера пред тимови како Реал Сосиедад, Реал Мадрид, Вилјареал и Атлетик Билбао.

Барди постигна прекрасен гол од слободен удар против Сосиедад

Барди постигна прекрасен гол од слободен удар против Сосиедад

пред 6 месеци - Денар - Спорт

Повратникот во ЛА Лига Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изненадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Леванте по пет години пауза успеа да го совлада Реал Сосоиедад (ривал на Вардар од групата во Лига Европа на УЕФА). Ова беше втора победа за Леванте сезонава (без пораз), а головите ги постигнаа: Чема 45.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Барди е хит а Чема е шема со страшен волеј стоперот на Леванте ќе конкурира за гол на годината

Барди е хит, а Чема е шема, со страшен волеј стоперот на Леванте ќе конкурира за гол на годината

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Барди е хит во Шпанија, немилосрдно ги тресе мрежите со прекрасни голови од слободен удар, но вчера потег број еден на мечот меѓу Левенте и Реал Сосиедад е во режија на стоперот на домаќините Чема Родригес.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

Леванте по пет години пауза успеа да го совлада Реал Сосоиедад (ривал на Вардар од групата во Лига Европа на УЕФА). Ова беше втора победа за Леванте сезонава (без пораз), а головите ги постигнаа: Чема 45.

 Машината Барди И со најмногу истрчани километри на мечот и со најголеми овации

„Машината“ Барди: И со најмногу истрчани километри на мечот и со најголеми овации!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Енис Барди без сомнени се издвои како еден од најдобрите поединци во синоќешната победа на Леванте од 3-0 против Реал Сосиедад.

Има ли поголемо признание  Навивачите на Леванте бараа Барди да шутира

Има ли поголемо признание - Навивачите на Леванте бараа Барди да шутира

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Енис Барди повторно постигна прекрасен гол од слободен удар, овојпат од место не мрдна голманот на Реал Сосиедад, а пред...

Барди постигна прекрасен гол Левате го декласира Сосиедад со 3 0

Барди постигна прекрасен гол, Левате го декласира Сосиедад со 3-0

пред 6 месеци - ТВ Нова - Спорт

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Марка Иви и Барди како Нејмар и Кавани

Марка: Иви и Барди како Нејмар и Кавани

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Шпанскиот весник, Марка ги спореди Иви Лопез и Енис Барди со Нејмар и Кавани бидејќи се расправаа кој да го изведе слободниот удар, но медиумот посочува дека во иднина ќе нема дилеми.

Примера Барди стави печат на триумфот над Реал Сосиедад

Примера: Барди „стави печат“ на триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Со голот постигнат од слободен удар во 89 минута Енис Барди ја „завери“ победата од 3-0 на Леванте на последниот дуел од 5.

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.

Шпанија во транс по новата бравура на Барди Од каде ли само дојде

Шпанија во транс по новата бравура на Барди: Од каде ли само дојде…

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Присутните фанови на „Сиутат де Валенсија“ изминатава ноќ беа сведоци на два неверојатни гола, првиот од страна на Чема Родригез...

Барди со гол од слободен удар го демолираше Сосиедад

Барди со гол од слободен удар го демолираше Сосиедад

пред 6 месеци - Тип - Фудбал

Одличната форма на Барди продолжува, а најнова жртва е Реал Сосиедад. На вчерашниот натпревар одигран во Леванте, домаќините со 3-0 ја декласираа екипата на Реал Сосиедад, а Барди во 89 минута постигна прекрасен гол од слободен удар.

Леванте го демолираше Сосиедад Барди повторно стрелец

Леванте го демолираше Сосиедад, Барди повторно стрелец

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Повратникот во ЛА Лига Леванте во чии редови блеска македонскиот репрезентативец Енис Барди е најпријатното изнеадување во шпанскиот фудбал на почетокот на новата сезона.

Барди го стресе и Сосиедад

Барди го „стресе“ и Сосиедад!

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со одличната игра во Ла лига, откако беше стрелец на третиот гол за Леванте...

Времеплов
x