20
Ренова и Шкупи без голови

Ренова и Шкупи без голови

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Иницијатива на фудбалерите на Ренова без ефект Без голови заврши натпреварот меѓу Ренова и Шкупи, одигран во Тетово. Домашните...

Реанова и Шкупи одиграа без голови

Реанова и Шкупи одиграа без голови

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Воведниот натпревар од 7.коло во Првата македонска фудбалска лига, што се играше попладнево на „Градскиот стадион“ во Тетово, меѓу Ренова и Шкупи заврши со резултат 0-0.

Премиера без голови   Седмата рунда ја најавија Ренова и Шкупи со 0 0

Премиера без голови - Седмата рунда ја најавија Ренова и Шкупи со 0:0

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Ренова и Шкупи одиграа без голови во премиерниот меч од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига Ренова и Шкупи одиграа без голови во премиерниот меч од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига.

Шкупи непоразен се враќа и од Тетово  Ренова напаѓаше  но гол немаше

Шкупи непоразен се враќа и од Тетово: Ренова напаѓаше, но гол немаше

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Шкупи ја продолжи позитивната серија и на гостувањето во Тетово. По трите победи во низа, тимот од Чаир извлече реми без голови на гости кај Ренова.

Реанова и Шкупи одиграа без голови

Реанова и Шкупи одиграа без голови

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Воведниот натпревар од 7.коло во Првата македонска фудбалска лига, што се играше попладнево на „Градскиот стадион“ во Тетово, меѓу Ренова и Шкупи заврши со резултат 0-0.

Реанова и Шкупи го отвораат седмото коло во ПМФЛ

Реанова и Шкупи го отвораат седмото коло во ПМФЛ

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Со натпреварот меѓу Ренова и Шкупи кој ќе се игра попладнево ќе биде отворено седмото коло во Првата македонска фудбалска лига.

 Гипсарите   под притисок

„Гипсарите “ под притисок

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Ренова загуби на дербито со Вардар, повторно падна на табелата и затоа е под притисок пред денешниот дуел на Шкупи. Сепак без разлика на се, Ренова е фаворит на овој меч.

Шкупи по покер во Тетово  Ренова во атак на втора победа

Шкупи по покер во Тетово, Ренова во атак на втора победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Ренова и Шкупи ќе играат денеска од 15,30 часот во премиерниот меч од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига Ренова и Шкупи ќе играат денеска од 15,30 часот во премиерниот меч од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига.

По барањето на Вардар  19  коло ќе се игра напролет

По барањето на Вардар, 19. коло ќе се игра напролет

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Беше планирано тоа 19. коло да се игра на 10 декември, но шампионот бара на тој ден да го игра заостанатиот меч со Академија Пандев од 8.

Ренова и Шкупи го отвораат седмото коло во Првата лига  Чаирчани бркаат четврта победа по ред

Ренова и Шкупи го отвораат седмото коло во Првата лига: Чаирчани бркаат четврта победа по ред

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Ренова беше на чекор да му одземе бод на шампионот Вардар, но сепак не успеа на стадионот во Маџари, а Шкупи е во серија од три последователни победи.

Ренова и Шкупи го отвораат седмото коло во ПМФЛ

Ренова и Шкупи го отвораат седмото коло во ПМФЛ

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Со натпреварот меѓу Ренова и Шкупи кој ќе се игра попладнево ќе биде отворено седмото коло во Првата македонска фудбалска лига.

Променет терминот за одигрување на деветтото коло од Првата фудбалска лига

Променет терминот за одигрување на деветтото коло од Првата фудбалска лига

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) објави дека по барање на селекторот на А репрезентацијата на Македонија Игор Ангеловски дојде до промена на терминот за одигрување на натпревари од 9.

Времеплов
x