20
Сигурна победа на Рома против Удинезе

Сигурна победа на Рома против Удинезе

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Рома забележаа победа со 3-1 во натпреварот против Удинезе. На средбата од 6. коло во италијанската Серија А одиграна попладнево на „Олимпико“ во Рим, домашниот тим до победата стигна со голот на Един Џеко (12.

Сигурна победа на Рома против Удинезе

Сигурна победа на Рома против Удинезе

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Рома забележаа победа со 3-1 во натпреварот против Удинезе. На средбата од 6. коло во италијанската Серија А одиграна попладнево на „Олимпико“ во Рим, домашниот тим до победата стигна со голот на Един Џеко (12.

Рома за едно полувреме го среди Удинезе

Рома за едно полувреме го среди Удинезе

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Рома стигна до четвртата победа во новата сезона од Серија А, совладувајќи го на домашен терен Удинезе со 3-1. „Волчицата“ во првото полувреме ги разреши сите дилеми, откако постигна три гола.

Ел Шарави и Џеко доминираа  Рома го победи Удинезе

Ел Шарави и Џеко доминираа, Рома го победи Удинезе

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Рома лесно ги освои бодовите со победа против Удинезе од 3:1, а доминираа напаѓачите на „волчицата“, Ел Шарави и Џеко Рома лесно ги освои бодовите со победа против Удинезе од 3:1, а доминираа напаѓачите на „волчицата", Ел Шарави и Џеко.

Удинезе лесен залак за Рома

Удинезе лесен залак за Рома

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Рома рутински и едноставно дојдоа до ново славје во Серија А, овој пат на домашен терен против составот на Удинезе.

Сигурна победа на Рома против Удинезе

Сигурна победа на Рома против Удинезе

пред 5 месеци - Локално - Спорт

– Фудбалерите на Рома забележаа победа со 3-1 во натпреварот против Удинезе. На средбата од 6. коло во италијанската Серија А одиграна попладнево на „Олимпико“ во Рим, домашниот тим до победата стигна со голот на Един Џеко (12.

Времеплов
x