20
Себаљос му донесе победа на Реал Мадрид

Себаљос му донесе победа на Реал Мадрид

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Реал Мадрид дојде до победа од 2-1 на гостувањето кај Алавес благодарение на два гола на Дани Себаљос. Младиот Дани Себаљос е херојот на Реал Мадрид откако му донесе три бода на кралскиот клуб на гостувањето кај Алавес.

Зидан кон новинарите Роналдо ви е најинтересен кога не постигнува гол

Зидан кон новинарите: Роналдо ви е најинтересен кога не постигнува гол

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид не беше преубедлив против Алавес, но ги освои бодовите во Виторија, со што и покрај големиот број повредени играчи, не дозволи нов кикс во домашното првенство.

Дани Себалјос го протна Реал против Алавес

Дани Себалјос го протна Реал против Алавес

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Реал Мадрид успеа да се врати на победнички патеки откако со многу мака го совлада Алавес на гости со 1-2. Двоен стрелец...

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока. Во дуелот од 6.

Реал М остана и без услугите на Марсело

Реал (М) остана и без услугите на Марсело

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тој скинал мускул на левата нога, што значи дека ќе паузира од 30 до 45 дена, јавија денеска шпанските медиуми. Марсело се...

Себалјос со деби од соништата спречи ново кралско разочарување

Себалјос со деби од соништата спречи ново „кралско“ разочарување

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Дани Себајлос денеска за првпат дебитираше како стартер во стартната постава на Зинедин Зидан, а шансата се претвори во вистински...

Реал М остана и без услугите на Марсело

Реал (М) остана и без услугите на Марсело

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тој скинал мускул на левата нога, што значи дека ќе паузира од 30 до 45 дена, јавија денеска шпанските медиуми. Марсело се...

Синот Енцо против таткото Зинедин Зидан за прв пат во кариерата

Синот Енцо против таткото Зинедин Зидан за прв пат во кариерата

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Попладнево Алавес ќе игра против Реал Мадрид, а во редовите на домаќинот ќе биде синот на тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин...

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

пред 6 месеци - Локално - Спорт

– Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока. Во дуелот од 6.

Зидан против Зидан на дуелот меѓу Алавес и Реал Мадрид

Зидан против Зидан, на дуелот меѓу Алавес и Реал Мадрид

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

На Зинедин Зидан не му тргна најдобро со Реал Мадрид во новата сезона од Ла Лига, веќе состојбата е крајно алармантна поради седумте бода негатива во однос на големиот ривал Барселона, а денеска ќе има ’специјален натпревар’.

Зидан против Зидан кој ќе биде поуспешен  таткото или синот

Зидан против Зидан, кој ќе биде поуспешен – таткото или синот?

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Во шпанската Ла Лига, денес на програмата е средбата помеѓу Алавес и Реал Мадрид, што ќе биде крајно интересен натпревар пред се за фамилијата Зидан.

Зидан Ако некој мисли дека првенството заврши се излажал

Зидан: Ако некој мисли дека првенството заврши, се излажал…

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Актуелниот шампион во Ла Лига, тимот на Реал Мадрид, очајно го стартуваше новото првенство на Шпанија, но и покрај тоа тренерот Зинедин Зидан е оптимист дека „кралевите“ на крајот повторно ќе завршат на првото место.

Зидан Се надевам дека Енцо нема да даде гол

Зидан: Се надевам дека Енцо нема да даде гол!

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, легендата на францускиот фудбал Зинедин Зидан во сабота ќе се „судри“ со својот син, Енцо, кој игра...

Зидан објасни зошто се слабите резултати на Реал

Зидан објасни зошто се слабите резултати на Реал

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Францускиот стратег вели дека борбата за титулата во Примера дивисион уште не е завршена По само пет кола во Примера, Реал веќе заостанува седум бода зад лидерот Барселона.

10 причини зошто Реал Мадрид се тетерави

10 причини зошто Реал Мадрид се тетерави

пред 6 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Кога по пет одиграни кола триото Бензема-Бејл-Роналдо на конто има вкупно 3 гола пред своја публика, тогаш навистина нешто не фунционира во тимот.

Реал остана и без Марсело

Реал остана и без Марсело

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Марсело се повреди за време на второто полувреме на натпреварот против Бетис во средата, кој „кралскиот“ клуб го загуби со 1:0.

Голем пех за Реал Мадрид

Голем пех за Реал Мадрид

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Европскиот и шпански првак ќе биде ослабен во дефанзивната линија на подолг период. Реал Мадрид потврди дека повредата на...

Нов проблем за Реал Мадрид  Марсело ќе паузира најмалку месец и половина

Нов проблем за Реал Мадрид – Марсело ќе паузира најмалку месец и половина

пред 6 месеци - Весник - Спорт

По поразот од Бетис во средата по кој бодовната разлика со лидерот на табелата Барселона се зголеми на цели 7 бода, уште лоши вести доаѓаат за тимот на Реал Мадрид.

Марсело на листата на повредени играчи кај Реал Мадрид

Марсело на листата на повредени играчи кај Реал Мадрид

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Листата на повредени играчи на Реал Мадрид е зголемена откако од „кралскиот клуб“ објавија дека бекот Марсело го има повредено мускулот на левата нога.

Нов проблем за Реал Мадрид  Марсело ќе паузира најмалку месец и половина

Нов проблем за Реал Мадрид – Марсело ќе паузира најмалку месец и половина

пред 6 месеци - Република - Фудбал

По поразот од Бетис во средата по кој бодовната разлика со лидерот на табелата Барселона се зголеми на цели 7 бода, уште лоши вести доаѓаат за тимот на Реал Мадрид.

Главоболки за Зидан Марсело еден месец во аут  ниту Крос не игра со Алавес

Главоболки за Зидан: Марсело еден месец „во аут“, ниту Крос не игра со Алавес

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Зинедин Зидан не може да крене глава од проблеми, па така покрај негативата од седум бода во однос на Барселона тренерот на Реал Мадрид остана без уште еден клучен фудбалер.

Нов проблем за Зидан Марсело во аут еден месец

Нов проблем за Зидан: Марсело во „аут“ еден месец

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Составот на Реал Мадрид го нема посакуваниот старт на новата сезона, но освен резултаски тренерот Зинедин Зидан се соочува со доста проблеми со повредени играчи.

Бразилецот Роналдо вели Знам што му треба на Реал да ослабам и да се вратам

Бразилецот Роналдо вели: Знам што му треба на Реал, да ослабам и да се вратам

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

На Реал Мадрид не му помогна ниту враќањето на Кристијано Роналдо во составот против Бетис, со оглед дека „кралевите“ беа шокирани на „Сантијаго Бернабеу“ и загубија со 0-1.

Времеплов
x