20
Премиер лига  Мињоле ја  одбрани  победата на Ливерпул

Премиер лига: Мињоле ја „одбрани“ победата на Ливерпул

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

По одбранетиот пенал во 73.минута при резултат 3:2 за Ливерпул голманот на „црвените“ ја одбрани победата на својата екипа.

Клоп посочи на кој играч му се погодил денот во драматичната победа против Лестер

Клоп посочи на кој играч му се погодил денот во драматичната победа против Лестер

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Ливерпул денеска го победи Лестер со 3:2 во драматичен натпревар и по мечот тренерот на „црвените“ Јирген Клоп издвои еден играч за пофалба.

Ливерпул конечно победи  Варди трагичар на Лестер

Ливерпул конечно победи, Варди трагичар на Лестер

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

По четири натпревари без победа, Ливерпул конечно триумфираше, славеше на гостувањето кај Лестер со 3-2, Џејми Варди промаши пенал за реми.

Ливерпул му се одмазди на Лестер

Ливерпул му се одмазди на Лестер

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Ливерпул стигна до драматична 3:2 гостинска победа над Лестер, за да се одмазди на „Лисиците" за елиминацијата од Лига купот...

Тотален фудбал и триумф на Ливерпул против Лестер

Тотален фудбал и триумф на Ливерпул против Лестер

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Ливерпул оствари важна победа на гости (2-3) против Лестер во прекрасниот натпревар што го понудија фудбалерите на двете екипи на стадионот „Кинг Пауер“.

Лестер и Ливерпул понудија атракција на  Кинг Пауер   трагичарот Варди ги остави домаќините без бодови

Лестер и Ливерпул понудија атракција на „Кинг Пауер“, трагичарот Варди ги остави домаќините без бодови

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Лестер и Ливерпул комплетно ги отворија картите на „Кинг Пауер“ и им понудија фудбалска атракција на искрените фанови на...

Времеплов
x