20
Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Во градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Во градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Јуве е господар на Торино   победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

Јуве е господар на Торино – победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Тренерот Масимилијано Алегри стартуваше без Гонзало Игуаин, а тоа донесе допадлива игра за Јувентус. Пауло Дибала го отвори резултатот во 16.

Јуве е господар на Торино   победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

Јуве е господар на Торино – победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

пред 5 месеци - Курир - Без катеторија

Тренерот Масимилијано Алегри стартуваше без Гонзало Игуаин, а тоа донесе допадлива игра за Јувентус. Пауло Дибала го отвори резултатот во 16.

Јуве е  шефот  во Торино

Јуве е „шефот“ во Торино

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Јувентус го „изрешета" градскиот ривал Торино со 4:0 за да се израмни со Наполи со совршени 6 победи на стартот на шампионатот...

 Старата дама  му наби рогови на Торино

„Старата дама“ му наби рогови на Торино

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Италијанскиот првак Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Вечерва се играше градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Игуаин преселен на клупа  Јувентус го прегази Торино

Игуаин преселен на клупа, Јувентус го прегази Торино

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри, реши да го пресели Гонзало Игуаин на клупата за резервни фудбалери, а случајно или не, актуелниот првак одигра најдобро сезонава во Серија А и славеше убедливо над Торино со 4:0.

Бивш тренер на Палермо  Кога Дибала и Белоти играа заедно

Бивш тренер на Палермо: Кога Дибала и Белоти играа заедно…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Пауло Дибала и Андреа Белоти вечерва ќе играат еден против друг во торинското дерби, но во минатото двете ѕвезди играа заедно.

Михајловиќ го цитираше Волт Дизни пред дербито со Јувентус

Михајловиќ го цитираше Волт Дизни пред дербито со Јувентус

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Торино му гостува на Јувентус во градското дерби закажано во саботен термин, а Синиша Михајловиќ во свој стил им ја направи прес-конференцијата интересна на новинарите.

Пјаниќ пред дербито со Торино го пецна ривалот  Белоти не вреди 100 милиони евра

Пјаниќ пред дербито со Торино го пецна ривалот: Белоти не вреди 100 милиони евра

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Овој викенд во Италија се игра ново коло во Серија А, а најинтересниот меч ќе биде градското дерби, популарното „Дерби дела Моле“ меѓу Јувентус и Торино кое е на програмата в сабота од 20:45 часот.

Времеплов
x