20
Седма победа на Вардар втора во Лигата на шампионите

Седма победа на Вардар, втора во Лигата на шампионите

пред 6 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја забележа и втората победа во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од 2.

На Лазаров му треба повеќе време за адаптација

На Лазаров му треба повеќе време за адаптација

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Стратегот на францускиот ракометен тим Нант, Тиери Анти беше краток во своето видување за прикажаното на средбата против Вардар, а дефинитивно ќе има што да поправа во играта после овој дуел.

Кире Лазаров не се наигра во Скопје

Кире Лазаров не се наигра во Скопје

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Македонскиот капитен во дресот на Нант, доби аплауз и скандирање од публиката во СЦ „Јане Сандански“, но, не се наигра многу на вечераниот дуел против Вардар.

Продолжува победничката низа за Вардар

Продолжува победничката низа за Вардар

пред 6 месеци - Алфа - Спорт

Македонскиот и европски првак Вардар ја продолжи победничката серија во новата сезона и го забележа вториот триумф во Лигата...

Дојде Нант и ги виде шампионите ФОТОГАЛЕРИЈА

Дојде Нант и ги виде шампионите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Европскиот шампион Вардар ја покажа сила и на првиот домашен натпревар од Лигата на шампионите. Дојде францускиот Нант, засилен...

На Лазаров му треба повеќе време за адаптација во Нант

На Лазаров му треба повеќе време за адаптација во Нант

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Стратегот на францускиот ракометен тим Нант, Тиери Анти беше краток во своето видување за прикажаното на средбата против Вардар, а дефинитивно ќе има што да поправа во играта после овој дуел.

ЛШ Вардар го победи Нант Лазаров не постигна ниту еден погодок

ЛШ: Вардар го победи Нант, Лазаров не постигна ниту еден погодок

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Европскиот ракометен првак Вардар го порази француски Нант со 27-23 вечерва во Скопје во натрпевар од 2. коло од Лигата на шампионите, а македонскиот капитен Кире Лазаров кој од оваа сезона настапува за францускиот тим не постигна ниту еден погодок.

Ова беше тешко остварена победа

Ова беше тешко остварена победа

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалез, изрази задоволство од победата во 2. коло од Лигата на шампионите против францускиот вицешампион Нант со 27:23.

Вардар преку Нант до втор триумф во ЛШ

Вардар преку Нант до втор триумф во ЛШ

пред 6 месеци - Сител - Ракомет

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја забележа и втората победа во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од 2.

Гонзалес Тешка победа против силен противник

Гонзалес: Тешка победа против силен противник

пред 6 месеци - Канал 5 - Ракомет

Нант се покажа како тежок противник, за што говори и фактот дека на три минути до крајот францускиот тим имаше само два гола негатива, но и напад комплетно да се приближи.

ЛШ Вардар го победи Нант Лазаров не постигна ниту еден погодок

ЛШ: Вардар го победи Нант, Лазаров не постигна ниту еден погодок

пред 6 месеци - Република - Ракомет

Европскиот ракометен првак Вардар го порази француски Нант со 27-23 вечерва во Скопје во натрпевар од 2. коло од Лигата на шампионите, а македонскиот капитен Кире Лазаров кој од оваа сезона настапува за францускиот тим не постигна ниту еден погодок.

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

пред 6 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во рамките од 2.коло во А групата, Вардар вечерва пред својата публика во СЦ „Јане Сандански“ го победи францускиот Нант со 27-23 (полувреме 14-10) .

Нант изгоре во вулканот

Нант „изгоре“ во вулканот

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

*Европскиот првак славеше со 27:23 над новиот тим на Кире Лазаров и дојде до втор триумф во Лигата на шампионите Втора победа...

Гонзалез Тешка победа против силен противник

Гонзалез: Тешка победа против силен противник

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Шпанскиот стратег на кормилото на Вардар, Раул Гонзалез, не го криеше задоволството од новата победа, втора во сезоната во Лигата на шампиони во која црвено-црните ја бранат шампионската титула.

Европскиот шампион со победничка премиера во Јане Сандански

Европскиот шампион со победничка премиера во Јане Сандански

пред 6 месеци - Off.net.mk - Ракомет

По гостинскиот триумф против Висла Плог, ракометарите на Вардар ја заверија и втората победа во новата сезона од Лига на шампиони.

Нема шега со европскиот шампион Нант на Кире Лазаров изгоре во Јане Сандански

Нема шега со европскиот шампион, Нант на Кире Лазаров изгоре во „Јане Сандански"

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар, ја забележа и втората победа во А – групата од Лигата на шампионите. Избранците на тренерот Раул Гонзалез во 2.

Раул Гонзалес Ова беше тешка победа мора да бидеме задоволни

Раул Гонзалес: Ова беше тешка победа, мора да бидеме задоволни

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар го победи Нант за втора победа во новата сезона во Лигата на шампионите во која „црвено-црните“ ја бранат шампионската титула.

Анти На Лазаров му треба повеќе време да се воигра

Анти: На Лазаров му треба повеќе време да се воигра

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

За прв пат Кире не постигна ниту еден гол на едно гостување во Скопје Кирил Лазаров не ја доби вообичаената минутажа на мечот против Вардар.

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја забележа и втората победа во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од 2.

Раул Ова беше тешка победа против еден одличен противник

Раул: Ова беше тешка победа против еден одличен противник

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Шпанскиот стратег потенцира дека Нант се покажал како опасен противник Стратегот на Вардар, Раул Гонзалес е задоволен што Вардар ја продолжи серијата од седум победи по ред на свој терен.

Гонзалез Тешка победа против силен противник

Гонзалез: Тешка победа против силен противник

пред 6 месеци - A1on - Ракомет

Шпанскиот стратег на кормилото на Вардар, Раул Гонзалез, не го криеше задоволството од новата победа, втора во сезоната во Лигата на шампиони во која црвено-црните ја бранат шампионската титула.

ЗА СÈ ИМА ПРВПАТ Лазаров загуби од Вардар и не постигна ниту еден гол

ЗА СÈ ИМА ПРВПАТ: Лазаров загуби од Вардар и не постигна ниту еден гол

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров до ова гостување немаше ниту еден пораз од Вардар. Но, денеска тоа се промени.

Вардар игра победнички Нант немоќен пред шампионот

Вардар игра победнички, Нант немоќен пред шампионот

пред 6 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар победнички ја отвори сезоната на домашен терен и ја запиша седмата победа во срија, втора по ред сезонава. Пред  „црвено-црните“ во „Јане Сандански“ во 2.

Вардар одигра доволно за да го победи Нант

Вардар одигра доволно за да го победи Нант

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Тимот кој го брани тронот во Лигата на шампионите стигна до втората победа во вториот меч од групната фаза Вардар со победа стартуваше и на домашен терен во сезонава во која го брани тронот во Лигата на шампионите.

Ова беше тешко остварена победа

Ова беше тешко остварена победа

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалез, изрази задоволство од победата во 2. коло од Лигата на шампионите против францускиот вицешампион Нант со 27:23.

Втор триумф за Вардар на патот кон одбрана на титулата во Скопје покорен Нант 27 23

Втор триумф за Вардар на патот кон одбрана на титулата, во Скопје покорен Нант (27-23)

пред 6 месеци - 24 вести - Спорт

Два од два за Вардар во ракометната Лига на шампиони Црвено- црните сигурно чекорат на патот кон одбрана на титулата. Вечерва...

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

Втора победа на Вардар во Лигата на шампионите

пред 6 месеци - A1on - Ракомет

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја забележа и втората победа во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од 2.

Нант на двапати се закани но немаше решение за супериорниот Вардар

Нант на двапати се закани, но немаше решение за супериорниот Вардар

пред 6 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар на најдобар можен начин ја започна новата сезона во Лигата на шампионите пред домашната публика, бидејќи ова попладне сосема залужено оствари победа против францускиот вицешампион Нант.

Нема шега со европскиот шампион Нант на Кире Лазаров изгоре во Јане Сандански

Нема шега со европскиот шампион, Нант на Кире Лазаров изгоре во „Јане Сандански"

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар, ја забележа и втората победа во А – групата од Лигата на шампионите. Избранците на тренерот Раул Гонзалез во 2.

Кире промаши пенал  Комитите го скандираа неговото име

Кире промаши пенал, „Комитите“ го скандираа неговото име

пред 6 месеци - Sportmedia - Ракомет

Лазаров имаше само еден удар и тоа од седум метри и тој го одбрани голманот на Вардар Капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров беше тивок по првите 30 минути на дуелот меѓу Вардар и Нант.

Времеплов
x