20
Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Во градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

Јувентус подобар од градскиот ривал Торино

пред 6 месеци - Република - Фудбал

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Во градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Јуве е господар на Торино   победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

Јуве е господар на Торино – победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Тренерот Масимилијано Алегри стартуваше без Гонзало Игуаин, а тоа донесе допадлива игра за Јувентус. Пауло Дибала го отвори резултатот во 16.

Јуве е господар на Торино   победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

Јуве е господар на Торино – победа во градското дерби и чекор со Наполи на врвот

пред 6 месеци - Курир - Без катеторија

Тренерот Масимилијано Алегри стартуваше без Гонзало Игуаин, а тоа донесе допадлива игра за Јувентус. Пауло Дибала го отвори резултатот во 16.

Јуве е  шефот  во Торино

Јуве е „шефот“ во Торино

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Јувентус го „изрешета" градскиот ривал Торино со 4:0 за да се израмни со Наполи со совршени 6 победи на стартот на шампионатот...

 Старата дама  му наби рогови на Торино

„Старата дама“ му наби рогови на Торино

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Италијанскиот првак Јувентус продолжува со максимален ефект во Серија А. Вечерва се играше градското дерби, а „старата дама“ убедливо го надигра Торино и го порази убедливо со 4-0.

Игуаин преселен на клупа  Јувентус го прегази Торино

Игуаин преселен на клупа, Јувентус го прегази Торино

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри, реши да го пресели Гонзало Игуаин на клупата за резервни фудбалери, а случајно или не, актуелниот првак одигра најдобро сезонава во Серија А и славеше убедливо над Торино со 4:0.

Времеплов
x