20
Тапија открил што им зборувал Фалкао

Тапија открил што им зборувал Фалкао

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Перуанскиот репрезентативец Ренато Тапија потврдил дека Колумбиецот Радамел Фалкао побарал од своите соиграчи да престанат да играат.

Парадокс Службената победа што го елиминира Чиле

Парадокс: Службената победа што го елиминира Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Да не се затрчеше по службени бодови против Боливија, сега ќе беа во баражот за СП. Но кој да знае во толку луди квалификации...

Парадокс Службената победа што го елиминира Чиле

Парадокс: Службената победа што го елиминира Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Да не се затрчеа по службени бодови против Боливија, Чилеанците сега ќе беа во баражот за СП. Но кој да знае дека овие квалифиакции...

Колумбија и Перу не кријат дека си направиле домаќински муабет за ремито

Колумбија и Перу не кријат дека си направиле домаќински муабет за ремито

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Се појавија многу интриги за тоа што всушност се случувало за време на последните минути од квалификацискиот меч меѓу овие две селекции кои велат дека не договарале, ама сепак разговарале дека им одговара нерешено.

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

пред 5 месеци - Канал 5 - Фудбал

-Знаев што се случува на останатите натпревари и во тие моменти се обидов тоа да им го пренесам на фудбалерите на Перу, изјави Фалкао.

Фалкао откри што им кажал на Перуанците

Фалкао откри што им кажал на Перуанците

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

-Знаев што се случува на останатите натпревари и во тие моменти се обидов тоа да им го пренесам на фудбалерите на Перу, изјави Фалкао.

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот вчерашен дуел во квалификациите за СП 2018.

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот вчерашен дуел во квалификациите за СП 2018.

Перуанците откриваат за што разговарале со Радамел Фалкао ВИДЕO

Перуанците откриваат за што разговарале со Радамел Фалкао (ВИДЕO)

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Од таборот на Перу се огласија по обвинувањата дека со Радамел Фалкао договориле да одиграат 1-1, Ренато Тапија открива за...

ПАРАДОКС Чиле не оди на СП поради тоа што побара и доби службена победа

ПАРАДОКС: Чиле не оди на СП поради тоа што побара и доби службена победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Јужноамериканскиот првак да не добиеше три бода во дуелот против Боливија сега ќе имаше еден повеќе од Перу и ќе беше во...

Детали од деликатната ситуација Играчот за врска на Перу откри што му порачал Фалкао пред да ја напушти играта

Детали од деликатната ситуација: Играчот за врска на Перу откри што му порачал Фалкао пред да ја напушти играта

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Радамел Фалкао стана тема број еден во Јужна Америка со оглед на тоа што беше обвинет за непрофесионален однос на круцијалниот...

Чудесната финта на Перу за да ги замолчат гостинските навивачи

Чудесната финта на Перу за да ги замолчат гостинските навивачи

пред 5 месеци - Off.net.mk - Спорт

Деновиве се изнагледавме интересни сцени од Јужна Америка каде се водеше борбата за пласман на Мундијалот 2018. Шаманите од Перу кои правеа магии не биле единствените досетливи од оваа необична земја.

Фалкао ја намести Перу Колумбија 1 1

Фалкао ја “намести” Перу-Колумбија 1:1

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Дуелот меѓу Перу и Колумбија во вторникот навечер заврши со реми 1:1, резултат кој одговараше на двете репрезентации, и по...

Контроверзно во Лима Фалкао уловен од камерите во чудна конверзација со Перуанците

Контроверзно во Лима: Фалкао уловен од камерите во чудна конверзација со Перуанците

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Завршницата од квалификациите за СП Русија 2018 во јужноамериканската група не мина без контроверзни ситуации. Синоќешните...

Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле

Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле?!

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Колумбија успеа директно да се пласира на Светското првенство во Русија следната година, откако одигра 1-1 против Перу на гости во последното квалификациско коло во Јужна Америка.

Чилеанците сами си пресудија Му подарија три бода на Перу за загубен меч и сега останаа без пласман на мундијалот

Чилеанците сами си пресудија: Му подарија три бода на Перу за загубен меч и сега останаа без пласман на мундијалот

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Кармата понекогаш знае да биде навистина сурова во фудбалскиот свет и силно да ви се одбијат од глава одредени потези кои...

Им се удри од глава Чиле нема да оди на светско поради жалбата која сами ја доставија до ФИФА

Им се удри од глава, Чиле нема да оди на светско поради жалбата која сами ја доставија до ФИФА!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Чиле не обезбеди пласман на мундијалот во Русија откако резултатите од последното коло не им одеа во корист но и поради една...

Невидени сцени Фалкао се договори со Перуанците натпреварот да заврши 1 1

Невидени сцени: Фалкао се договори со Перуанците натпреварот да заврши 1:1!

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Перу и Колумбија ова утро одиграа навистина важен и круцијален натпревар во квалификациите за Светското првенство, но исто...

Во Перу прават магии за да одат на Светско првенство

Во Перу прават магии за да одат на Светско првенство

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Во Јужна Америка остануваат уште 90 минути фудбал за да конечно се знае кои репрезентации ќе патуваат во Русија следното лето.

Времеплов
x