20
Можно е заминување на Озил и Санчез

Можно е заминување на Озил и Санчез?

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, вели дека преговорите со Месут Озил одат добро, но признава дека германскиот репрезентативец и Алексис Санчез може да заминат во јануарскиот преоден рок.

Французинот е веќе изморен  Венгер ја  здрма  Англија со својата изјава за Алексис и Озил

Французинот е веќе изморен: Венгер ја „здрма“ Англија со својата изјава за Алексис и Озил

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Арсен Венгер побара од Алексис Санчез што е можно побрзо да заборави на неуспехот со Чиле откако остана без пласман на Светското...

Венгер не знае кај тера  Би можел да ги продадам Озил и Санчез во јануари

Венгер не знае кај тера: Би можел да ги продадам Озил и Санчез во јануари

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Арсен Венгер до пред два месеци говореше дека „Топчиите“ се подготвени да претрпат финансиски удар и да ги задржат Месут...

Венгер потврди  Озил и Санчез заминуваат од Арсенал

Венгер потврди, Озил и Санчез заминуваат од Арсенал

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Тренерот на Арсенал Арсен Венгер, на конференцијата за новинари, призна дека Алексис Санчез и Месут Озил можат да бидат продадени и тоа уште во јануари.

Арсенал на зима пак ќе се обиде со Арда Туран

Арсенал на зима пак ќе се обиде со Арда Туран

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Англискиот премиерлигаш Арсенал во зимскиот преоден рок повторно ќе се обиде на „Емирати“ да го доведе турскиот интернационалец Арда Туран.

Времеплов
x