20
Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред 5 месеци - Курир - Свет

Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари. Toа значи...

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред 5 месеци - Сител - Економија

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред 5 месеци - +Инфо - Економија

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред 5 месеци - A1on - Економија

Најпознатата криптовалута – биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот урива рекорди  надмина 5 000 долари

Биткоинот урива рекорди, надмина 5.000 долари

пред 5 месеци - Весник - Економија

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Биткоинот урива рекорди  надмина 5 000 долари

Биткоинот урива рекорди, надмина 5.000 долари

пред 5 месеци - Вечер - Економија

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Биткоинот постигна нова рекордна цена во кратката историја

Биткоинот постигна нова рекордна цена во кратката историја

пред 5 месеци - Денар - Економија

За време на денешното тргувањето, крипто-валутата достигна 5.144,97 долари. Значи, виртуелната валута го сруши нивото од 5,100 долари за прв пат во историјата, поставувајќи нов рекорд за цените.

Денар Русија ги забранува сајтовите кои нудат крипто валути

Денар:Русија ги забранува сајтовите кои нудат крипто-валути

пред 5 месеци - Економски - Економија

Русија ќе го блокира пристапот до веб-страници или онлајн размени кои нудат крипто-валути. Ова го истакна првиот заменик-гувернер на Руската централна банка, Сергеј Швецов.

Што е Биткоин

Што е Биткоин?

пред 5 месеци - Пулс 24 - Без катеторија

Во јавноста веќе многу често се говори и спомнува за Биткоинот, но малкумина знаат што навистина тој и претставува. ПУЛС24 реши за своите читатели да го расветли овој феномен.

Времеплов
x