20
Жоан Канелјас каталонецот што не доби шанса во Барса

Жоан Канелјас, каталонецот што не доби шанса во Барса

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Дуелите со ракометниот гигант Барселона секогаш се мотив за противничките играчи, но еден ракометар секогаш има мотив плус кога се среќава со каталонскиот гигант.

Фелипе очекува очекува побда на Вардар против Шкендија , ТВ Нова ке митува директен пренос

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.

Вардар в сабота и гостува на Барселона

Вардар в сабота и гостува на Барселона

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар оваа сабота на домашен терен ќе ја пречека големата Барселона во реприза на мега дуелите кои веќе ги одиграа оваа...

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Раул Не очекува тежок натпревар со Барселона

Раул: Не очекува тежок натпревар со Барселона

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Македонскиот и европски шампион Вардар во сабота пред своите навивачи ќе го има најсериозниот испит сезонава во Лигата на шампионите.

Фелипе Верувам во победа над Шкендија но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

Фелипе: Верувам во победа над Шкендија, но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Бразилецот ги повика навивачите на Вардар за поддршка во саботното дерби со големиот ривал. Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Шкендија во рамките на дербито од 10.

Гонзалез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Стоилов Барса е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барса е една од најдобрите екипи во светот

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар со нетрпение го очекуваат новиот предизвик во Лигата на шампионите, пречекувајќи го во Скопје најголемиот ривал за првото место во групата, тимот на Барселона (17.

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Фелипе Ни требаат навивачите како 12 ти играч за триумф против Шкендија

Фелипе: Ни требаат навивачите како 12-ти играч за триумф против Шкендија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

По паузата поради настапите на репрезентациите, продолжението од домашниот шампионат во сабота од 14:30 часот се одбележува и со дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Фелипе Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот во редовите на Вардар очекува шампионот да освои три бода Актуелниот првак Вардар, в сабота ја пречекува Шкендија, во дербито на 10 коло од Првата фудбалска лига.

Мораме да ги искористиме сите шанси

Мораме да ги искористиме сите шанси

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

Распродадени сите билети за натпреварот меѓу Вардар и Барселона

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Ракометен спектакл во Скопје, Вардар ја пречекува Барселона во дербито викендов во ракометната Лига на шампионите. Дека ова е супер дерби говори и фактот  што релиси сите билети за овој натревар се распродадени.

ЛШ: Вардар ја пречекува Барселона и најавува нова победа во шампионската лига

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Вардар кој е актуелен европски ракометен првак во сабота пред домашна публика во Скопје го пречекува поранешниот повеќекратен првак Барселона во меч од 5.

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Гонзалес Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалес: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Мораме да ги икористиме сите шанси

Мораме да ги икористиме сите шанси

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Гозналез Играме пред нашата публика верувам во победа

Гозналез: Играме пред нашата публика, верувам во победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона во дербито во групата А, победникот од оваа средба ќе ја преземе лидерската позиција.

ВЛУКАНОТ ЈАНЕ САНДАНСКИ ПРЕД ЕУРПЦИЈА Распродадени билетите за Вардар  Барса

ВЛУКАНОТ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ПРЕД ЕУРПЦИЈА: Распродадени билетите за Вардар - Барса

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Европскиот првак, Вардар за првпат сезонава ќе игра пред полни трибини и тоа на еден од најважните натпревари во Лигата на шампионите.

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар Ристовски со 2 15

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар, Ристовски со 2/15

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Пред гостување во Скопје, каталонскиот гигант забележа победа во АСОБАЛ-лигата, вкупно шеста. Нова жртва на Барселона беше тимот на Ла Риоха, кој беше совладан со 32-25.

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Борко Ристовски со екипата на Барселона на гостувањето во Логроњо славеше победа против Ла Риоха со 25-32 во натпреварот од 6.

Барселона ја реши Ла Риоха Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

Барселона ја реши Ла Риоха, Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот шпански ракометен колектив, Барселона дојде до победата број шест во новата сезона во АСОБАЛ лигата. Каталонците вечерва одговорија на гостинскиот предизвик Ла Риоха со триумф од 32-25.

5 700 км во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

5.700 км. во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

пред 5 месеци - Се за спорт - Ракомет

Ракометарите на Барселона се наоѓаат пред една од најтешките недели во новата сезона. Каталонците ги чекаат два натпревари во само три дена, а во исто време треба да патуваат цели 5.

Барса ја чека пекол во вулканот Јане Сандански  останаа уште малку билети

Барса ја чека „пекол“ во вулканот „Јане Сандански“, останаа уште малку билети

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Европскиот и македонски првак, Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона за кого настапува македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски.

Времеплов
x