20
МЗТ Скопје  Карпош Соколи за затворање на 1 коло

МЗТ Скопје - Карпош Соколи за затворање на 1. коло

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се игра последниот натпревар од првата рунда во кошаркарскиот шампионат на Македонија Со дуелот на минатогодишните...

МЗТ против соколите од Карпош  реприза на ланското финале

МЗТ против „соколите“ од Карпош – реприза на ланското финале

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Првото коло од кошаркарската лига на Македонија ќе биде заокружено со пресметката меѓу МЗТ Скопје и Карпош соколи (18 часот, СЦ „Јане Сандански“), ривалите кои пред неколку месеци играа мајсторка за титулата минатата сезона.

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарскиот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, денеска од 18 часот ќе го стартува походот кон одбрана на титулата „Металците"...

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарскиот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, денеска од 18 часот ќе го стартува походот кон одбрана на титулата „Металците"...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - 24 вести - Спорт

Mакедонскиот кошаркарски шампион MЗТ Скопје Аеродром го пречекува Карпош Соколи вечерва од 18 часот во Јане Сандански во дербито на стартот на домашното кошаркарско првенство.

МЗТ Скопје и Карпош Соколо го заокружуваат 1 коло

МЗТ Скопје и Карпош Соколо го заокружуваат 1.коло

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - Идивиди - Кошарка

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

Дуелот ќе се игра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со почеток од 18 часот. Овој натпревар беше одложен поради настапот на МЗТ во АБА лигата во понеделникот против Задар.

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

пред 5 месеци - Курир - Кошарка

Дуелот ќе се игра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со почеток од 18 часот. Овој натпревар беше одложен поради настапот на МЗТ во АБА лигата во понеделникот против Задар.

Гостивар тимски го сруши Фени

Гостивар тимски го сруши Фени

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Новиот прволигаш Гостивар со голема и значајна победа над Фени Индустри во Кавадарци го започна патувањето во елитното друштво.

Гостивар не делува како дебитант  од прва го освои  Јасмин

Гостивар не делува како дебитант, „ од прва" го освои „"Јасмин"

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Гостиварци имаа подобро отворање на дуелот во Кавадарци... Фени Индустри се врати, но крајот беше резервиран за гостите кои прославија голема победа (96:92).

Младите Робев и Зекири херои на Гостивар во Кавадарци

Младите Робев и Зекири, херои на Гостивар во Кавадарци

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Гостивар во драматичен натпревар успеа да слави среде Кавадарци над Фени индустри со резултат, со што новиот прволигаш го зеде скалпот на ланскиот финалист од Купот на Македонија (92-96).

Фени Индустри домаќин на Гостивар

Фени Индустри домаќин на Гостивар

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се игра еден натпревар од првото коло во кошаркарското првенство на Македонија. Првата рунда од домашниот шампионат се развлече во скоро една недела, а денеска се игра претпоследниот натпревар.

Публиката беше шести играч на Пелистер

Публиката беше шести играч на Пелистер

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Пелистер го совлада Шкупи со 80:73 во дуел на двете екипи кои неодамна се здобија со прволигашки статус, а трибините во салата „Младост“ беа исполнети со љубители на спортот.

Анакиевски во елемент Пелистер го реши Шкупи

Анакиевски во елемент, Пелистер го реши Шкупи

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Во четвртиот меч од првата рунда на домашниот шампионат кошаркарите на Пелистер издвојуваа победа над Шкупи од 80-73. Битолчани...

Пелистер го реши Шкупи

Пелистер го реши Шкупи

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Пелистер труимфално ја стартуваа новата сезона во Првата лига откако славеа на натпреварот против Шкупи со резултат 70-63.

Пелистер славеше над Шкупи

Пелистер славеше над Шкупи

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Битолчани во второто полувреме беа подобри и затоа се радуваа на триумф против скопјани Победнички старт на битолски Пелистер во кошаркарското првенство, откако во првото коло на домашен терен го победија тимот на Шкупи со 80:73.

Стартна победа за кошаркарите на Пелистер

Стартна победа за кошаркарите на Пелистер

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на битолски Пелистер со победа пред своите навивачи ја почнаа новата сезона во Првата лига. Избраниците на тренерот Зоран Петковски попладнево ја совладаа екипата на Шкупи, новиот прволигаш со 80:73.

Времеплов
x