20

Фелипе очекува очекува побда на Вардар против Шкендија , ТВ Нова ке митува директен пренос

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.

Фелипе  Верувам во победа над Шкендија  но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

Фелипе: Верувам во победа над Шкендија, но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Бразилецот ги повика навивачите на Вардар за поддршка во саботното дерби со големиот ривал. Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Шкендија во рамките на дербито од 10.

Фелипе  Ни требаат навивачите како 12 ти играч за триумф против Шкендија

Фелипе: Ни требаат навивачите како 12-ти играч за триумф против Шкендија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

По паузата поради настапите на репрезентациите, продолжението од домашниот шампионат во сабота од 14:30 часот се одбележува и со дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Фелипе  Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот во редовите на Вардар очекува шампионот да освои три бода Актуелниот првак Вардар, в сабота ја пречекува Шкендија, во дербито на 10 коло од Првата фудбалска лига.

Времеплов
x