20
Фоњини ја доби најголемата казна во историјата на тенисот

Фоњини ја доби најголемата казна во историјата на тенисот!

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Светската тениска федерација (ИТФ) го казни Италијанецот Фабио Фоњини заради недолично однесување на последниот грен слем турнир САД Опен.

Немаат помирисано грен слем титула  а се искачија на врвот на ВТА листата

Немаат помирисано грен-слем титула, а се искачија на врвот на ВТА-листата

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Откако романската тенисерка Симона Халеп се искачи на првото место на ВТА листата, постојано се вртат интересни детали кога во прашање се дамите во белиот спорт.

Фоњини заработи условна казна

Фоњини заработи условна казна

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини може да заработи суспензија на два гренд слем турнири доколку направи голем прекршок во 2018 и 2019 година, откако беше казнет за непристојните коментари кон судијката на САД опен.

Фоњини ја доби најголемата казна во историјата на тенисот

Фоњини ја доби најголемата казна во историјата на тенисот!

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Светската тениска федерација (ИТФ) го казни Италијанецот Фабио Фоњини заради недолично однесување на последниот грен слем турнир САД Опен.

Немаат помирисано грен слем титула  а се искачија на врвот на ВТА листата

Немаат помирисано грен-слем титула, а се искачија на врвот на ВТА-листата

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Откако романската тенисерка Симона Халеп се искачи на првото место на ВТА листата, постојано се вртат интересни детали кога во прашање се дамите во белиот спорт.

ЌЕ  ПЛАТИ  ЗА КОМЕНТАРИТЕ  Догодина без  брбливиот  Фоњини во Њујорк

ЌЕ „ПЛАТИ" ЗА КОМЕНТАРИТЕ: Догодина без „брбливиот" Фоњини во Њујорк

пред 4 месеци - Sportmedia - Спорт

Најдобриот италијански тенисер е суспендиран условно од играње на наредните два турнири од Грен слем серијата, од кои едне ќе биде на УС Опен, доколку го повтори испадот од овогодинешниот.

Условна гренд слем суспензија за Фоњини

Условна гренд слем суспензија за Фоњини

пред 4 месеци - Канал 77 - Спорт

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини може да заработи суспензија на два гренд слем турнири доколку направи голем прекршок во 2018 и 2019 година, откако беше казнет за непристојните коментари кон судијката на САД опен.

Условна гренд слем суспензија за Фоњини

Условна гренд слем суспензија за Фоњини

пред 4 месеци - Кајгана - Тенис

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини може да заработи суспензија на два гренд слем турнири доколку направи голем прекршок во 2018 и 2019 година, откако беше казнет за непристојните коментари кон судијката на УС опен.

Последна опомена за Фоњини  Следниот испад ќе го чини два грен слем турнири

Последна опомена за Фоњини: Следниот испад ќе го чини два грен-слем турнири

пред 4 месеци - Дерби - Тенис

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини денеска доби условна, но сепак доволно сериозна казна поради која ќе мора да го подобри однесувањето на терените во АТП серијата.

Времеплов
x