20
Газдата на ПСЖ го подмитувал генералниот секретар на ФИФА

Газдата на ПСЖ го подмитувал генералниот секретар на ФИФА

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Сопственикот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи е под истрага поради поткупување на одредени лица за ТВ правата на ФИФА за Светското првенство во Катар.

Претседателот на ПСЖ под истрага поради сомнежи за корупција

Претседателот на ПСЖ под истрага поради сомнежи за корупција

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Скандал околу доделувањето на ТВ правата за Светското првенство во Катар предвидено да се одржи во 2022. година. Швајцарското...

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА  Џером Волке

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА, Џером Волке

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер Ал-Келаифи.

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА  Џером Волке

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА, Џером Волке

пред 5 месеци - Локално - Спорт

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер Ал-Келаифи.

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Швајцарските обвинители потврдија дека отвориле истрага против Насер Ал-Хелаифи, катарскиот бизнисмен кој е претседател на францускиот прволигаш ПСЖ.

Времеплов
x