20
Јотовски поразен во второто коло во Хамамет

Јотовски поразен во второто коло во Хамамет

пред 5 месеци - Сител - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрс турнирот во Тунис откако попладнево во меч од второто коло загуби од Французионот Габриел Пети со 2-1 во сетови.

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Противникот на Јотовски лесно го доби првиот сет со максимални 6:0 во гемови, а нашиот тенисер успеа да го израмни резултатот откако во вториот сет беше подобар со 6:4 во гемови.

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрс турнирот во Тунис откако попладнево во меч од второто коло загуби од Французионот Габриел Пети со 2-1 во сетови.

Стоилковска го заврши настапот на фјучерсот во Тунис

Стоилковска го заврши настапот на фјучерсот во Тунис

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Хамамет, Тунис. Таа денеска ги загуби двата меча од 1.

Јотовски во три сета до второто коло во Хамамет

Јотовски во три сета до второто коло во Хамамет

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Најдобриот македонски тенисер на АТП листата, Томислав Јотовски обезбеди пласман во второто коло на ИТФ фјучерсот во Хамамет, Тунис.

Стартна победа за Јотовски на фјучрсот во Тунис

Стартна победа за Јотовски на фјучрсот во Тунис

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски по голема борба успеа да постигне победа попалднево на меч од 1.коло на фјучрсот во Тунис.

Времеплов
x