20
Фабињо во средниот ред

Фабињо во средниот ред

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Најавениот трансфер ќе биде реализиран за време на зимскиот преоден рок само доколку официјалната понуда за одлИчниот играч за врска не биде помала од 40 мил.

Фабињо во средниот ред

Фабињо во средниот ред

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Најавениот трансфер ќе биде реализиран за време на зимскиот преоден рок само доколку официјалната понуда за одлИчниот играч за врска не биде помала од 40 мил.

Ливерпул има осум алтернативни решенија во случај Кутињо да замине од клубот во јануари

Ливерпул има осум алтернативни решенија во случај Кутињо да замине од клубот во јануари

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Осум фудбалери се во игра за замена за Филипе Кутињо за кого повторно се реактивираа шпекулациите за можен трансфер во Барселона, овој пат во зимскиот преоден рок.

Нов напад на Кутињо

Нов напад на Кутињо

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Челникот на каталонскиот гигант откри дека буџетот за актуелната сезона ќе изнесува рекордни 897 мил. евра, и дека клубот заработил приход од 708 мил.

Нов напад на Кутињо

Нов напад на Кутињо

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Челникот на каталонскиот гигант откри дека буџетот за актуелната сезона ќе изнесува рекордни 897 мил. евра, и дека клубот заработил приход од 708 мил.

Какви 222 милиони евра  Барса за Нејмар ќе добие многу помалку

Какви 222 милиони евра, Барса за Нејмар ќе добие многу помалку

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау објасни колку пари точно ќе влезат во касата на тимот од „Камп Ноу“ Летниот преоден рок без сомнение ќе остане запамтен по рекордниот трансфер на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен.

Барселона ќе се обиде во јануарскиот преоден рок да го купи Кутињо

Барселона ќе се обиде во јануарскиот преоден рок да го купи Кутињо

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Генералниот менаџер на Барселона Оскар Грау рекол дека клубот ќе се обиде во јануарскиот преоден рок да го купи фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо.

Барселона ќе се врати по Кутињо во јануари  Ливерпул со јасен став

Барселона ќе се врати по Кутињо во јануари, Ливерпул со јасен став

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона неколку пати испрати понуда до Ливерпул за Кутињо за време на летниот преоден рок во обид да ја пополни празнината во тимот шпо заминувањето на Нејмар во ПСЖ, но „црвените“ не попуштија и Бразилецот остана на „Енфилд“.

Имаме пари да го купиме Кутињо во јануари   дали Барса пак ќе тргне по Бразилецот

Имаме пари да го купиме Кутињо во јануари - дали Барса пак ќе тргне по Бразилецот?

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Генерaлниот директор на „Каталонците“, Оскар Грау вели дека во буџетот има доволно средства за Филипе Кутињо да биде ангажиран...

Времеплов
x