20
Максимов и е официјално е вардаровец

Максимов и е официјално е вардаровец

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе има големо засилување во нападот за дуелот со Шкендија, затоа што Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално го регистрира Максим Максимов за дуелот со тетовчани.

Максимов и е официјално е вардаровец

Максимов и е официјално е вардаровец

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе има големо засилување во нападот за дуелот со Шкендија, затоа што Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално го регистрира Максим Максимов за дуелот со тетовчани.

Вардар го доби Максимов за дербито со Шкендија

Вардар го доби Максимов за дербито со Шкендија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар и официјално од денеска е посилен за своето руско засилување, Максим Максимов, чија регистрација беше спорна поради несогласувањата со неговиот поранешен тим Тракаи од Литванија.

ОФИЦИЈАЛНО  Вардар го доби засиливањето  Максинов регистриран за против Шкендија

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар го доби засиливањето, Максинов регистриран за против Шкендија!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе има големо засилување во нападот за дуелот со Шкендија, затоа што Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално го регистрира Максим Максимов за дуелот со тетовчани.

Од Тракаи возвратија остро  Максимов е наш фудбалер  ниту тој  ниту Вардар нема да се спасат од казна

Од Тракаи возвратија остро: Максимов е наш фудбалер, ниту тој, ниту Вардар нема да се спасат од казна!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Прва реакција на литванскиот клуб по одлуката на ФИФА околу случајот со Максим Максимов. Младиот и суперталентиран 21 годишен...

Времеплов
x