20
Фелипе  Шкендија има силен тим  но ќе падне во Скопје

Фелипе: Шкендија има силен тим, но ќе падне во Скопје

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Во сабота во 14:30 часот на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје се игра големото дерби од првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Шкендија.

Фелипе  Да ги победиме и да им се доближиме

Фелипе: Да ги победиме и да им се доближиме

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

„Верувам дека ќе ги освоиме бодовите и дека ќе успееме да ја намалиме разликата на табелата“, вели Бразилецот Вардар во сабота...

Фелипе очекува очекува побда на Вардар против Шкендија , ТВ Нова ке митува директен пренос

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.

Фелипе  Верувам во победа над Шкендија  но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

Фелипе: Верувам во победа над Шкендија, но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Бразилецот ги повика навивачите на Вардар за поддршка во саботното дерби со големиот ривал. Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Шкендија во рамките на дербито од 10.

Фелипе  Ни требаат навивачите како 12 ти играч за триумф против Шкендија

Фелипе: Ни требаат навивачите како 12-ти играч за триумф против Шкендија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

По паузата поради настапите на репрезентациите, продолжението од домашниот шампионат во сабота од 14:30 часот се одбележува и со дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Фелипе  Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот во редовите на Вардар очекува шампионот да освои три бода Актуелниот првак Вардар, в сабота ја пречекува Шкендија, во дербито на 10 коло од Првата фудбалска лига.

Гозналез  Играме пред нашата публика  верувам во победа

Гозналез: Играме пред нашата публика, верувам во победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона во дербито во групата А, победникот од оваа средба ќе ја преземе лидерската позиција.

Времеплов
x