20
ЕКК Нова победа за Алкалоид пораз на Асеко Гамбит

ЕКК: Нова победа за Алкалоид, пораз на Асеко Гамбит

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Европскиот првак Алкалоид продолжува со победи на ЕКК што се одржува во Аталија. Вечерва македонскиот шампион славеше против италијанската Падова со 5,5-0,5 во меч во кој ремизираше Јаковенко.

Алкалоид со лекција за Падова до Топ 3 пласман на ЕКК во Анталија

Алкалоид со лекција за Падова до Топ 3 пласман на ЕКК во Анталија

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Шаховскиот клуб Алкалоид оствари уште една убедлива победа на Европскиот клупски куп во Анталија и се најде во Топ 3 друштвото, уште еднаш потврдувајќи дека останува во битката за медал на овој престижен турнир.

 Фармацевтите убедливи испорачаа петка за Французите

„Фармацевтите“ убедливи, испорачаа „петка“ за Французите

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп ШК „Алкалоид" беше подобар од екипата „Nice Alekhine" од Франција. Во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп ШК „Алкалоид" беше подобар од екипата „Nice Alekhine" од Франција.

ЕКК Алкалиод против Падова Гамбит Асеко на мегдан со Баја Маре во 5 коло

ЕКК: Алкалиод против Падова, Гамбит Асеко на мегдан со Баја Маре во 5.коло

пред 5 месеци - Сител - Спорт

На Европскиот клупски куп во шах што се игра во Анталија денеска на програмата се мечеви од 5.коло. Европскиот и македонски првак Алкалиод за противник ја има италијанската екипа Падова, додека Гамбит Асеко ќе игра против романскиот тим Баја Маре.

ЕКК  Алкалоид победи прв пораз на Гамбит Асеко

ЕКК: „Алкалоид“ победи, прв пораз на „Гамбит Асеко“

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Шахистите на „Алкалоид“ победија, додека нивните колеги од „Гамбит Асеко“ забележаа пораз во рамките на четвртото коло на Европскиот клупски куп во Анталија, Турција.

Алкалоид ја прегази Ница нов пораз на Гамбит

Алкалоид ја прегази Ница, нов пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп, кој се одржува во Анталија, Турција. Алкалоид во 4. коло славеше против француска Ница со убедли 5:1.

ШК Алкалоид убедлив против Nice Alekhine

ШК „Алкалоид“ убедлив против „Nice Alekhine“

пред 5 месеци - Курир - Спорт

На првата табла Динг Лирен водејќи ги белите фигури се здоби со минимална но, долготрајна предност од отворањето. По измената на дамите, кинескиот велемајстор играше прецизно и трпеливо ја зголемуваше својата предност.

Алкалоид ја прегази Ница нов пораз на Гамбит

Алкалоид ја прегази Ница, нов пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп, кој се одржува во Анталија, Турција. Алкалоид во 4. коло славеше против француска Ница со убедли 5:1.

 Петка за Алкалоид пораз за Гамбит Асеко

„Петка“ за Алкалоид, пораз за Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4.коло имаа променлив успех.

Алкалоид ја збриша француска Ница прв пораз на Гамбит

Алкалоид ја „збриша“ француска Ница, прв пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп на шампионите кој се одржува во Анталија, Турција, славејќи во 4.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Канал 5 - Спорт

Европскиот првак Алкалоид ја победи француската екипа Ница со 5:1, додека Гамбит Асеко загуби од руската екипа Глобус со 5,5:0,5.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Македонските екипи „Алкалоид“ и „Гамбит Асеко“ на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4. коло имаа променлив успех.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4.коло имаа променлив успех.

ЕКК во Анталија Алкалоид надмоќен и против Ница Гамбит загуби од лидерот Глобус

ЕКК во Анталија: Алкалоид надмоќен и против Ница, Гамбит загуби од лидерот Глобус

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Актуелниот македонски и европски шаховски шампион, ШК Алкалоид, полека, но сигурно се искачи на високото четврто место на Европскиот клупски куп и тоа откако ја обезбеди третата победа, триумфирајќи убедливо против Ница со 5-1.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Локално - Спорт

Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4.коло имаа променлив успех.

Алкалоид против Ница Гамбит со Глобус

Алкалоид против Ница, Гамбит со Глобус

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

На Европскиот куп во шах денеска на програмата се мечевите од четвртото коло. Бранителот на трофејот тимот на Алкалоид денеска за противник го има францускиот претставник Ница.

 МАКСИ АЛКАЛОИД Сигурно до шест мата

„МАКСИ“ АЛКАЛОИД: Сигурно до шест „мата“

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Во третото коло од Европскиот Клупски Куп, екипата на Алкалоид за противник го имаше тимот на „ValerengaSjakklubb" од Норвешка, и ги оправда очекувањата победувајќи со максимални 6:0.

Максимална победа на Алкалоид во 3 коло од Европскиот куп трет триумф на Гамбит

Максимална победа на „Алкалоид“ во 3. коло од Европскиот куп, трет триумф на Гамбит

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Шахистите на Алкалоид славеа со максимални 6-0 против норвешка Валеренга во третото коло на Европскиот клупски куп кој се одржува во Анталија, Турција.

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски шаховски првак Алкалоид ја оствари и втората победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Анталија.

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

Нови победи на шахистите на Алкалоид и Гамбит на Еропското клупско првенство

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Актуелниот европски шаховски првак Алкалоид ја оствари и втората победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Анталија.

ЕКК Алкалоид ја преслуша Валеренга уште една победа за Гамбит Асеко

ЕКК: Алкалоид ја преслуша Валеренга, уште една победа за Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Европскиот шаховски шампион Алкалоид не дозволи изненадување во дуелот со Валеренга во рамките на третото коло на Европскиот клупски куп во Анталија и ја запечати победата со шест освоени поени.

Времеплов
x