20
Незгодна група и познат носител за македонските одбојкари

Незгодна група и познат носител за македонските одбојкари

пред 5 месеци - 24 вести - Спорт

Oдбојкарската репрезентација на Mакедонија ја доби следната мисија, пласман на Eвропското првенство во 2019 година. За да...

Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците од квалификациите за Европското првенство 2019 година.

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Луксембург ги дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во 2019 година на кое домаќини ќе бидат четири земји Франција, Холандија, Словенија и Белгија.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред 5 месеци - Република - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

 Спартанците  во група со Украина  Унгарија и Швајцарија

„Спартанците“ во група со Украина, Унгарија и Швајцарија

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Спорт

Ждрепка за квалификациите за Европското првенство 2019 година Македонската одбојкарска репрезентација е во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за Европското првенство 2019 година.

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Нашата машка одбојкарска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство што ќе се одржи во Словенија, Белгија, Холандија и Франција во 2019 година.

Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите од квалификациската група Ф за пласман на ЕП 2019. Противници на Македонија се: Украина, Унгарија и Швајцарија.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред 5 месеци - Курир - Спорт

„Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија. На еврошампионатот ќе учествуваат 24 селекции. Половина од нив веќе се познати, а уште 12 ќе обезбедат учество преку квалификациите.

Македонија во група со Украина  Швајцарија и Унгарија

Македонија во група со Украина, Швајцарија и Унгарија

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Одбојкарската селекција на Македонија ги доби ривалите од групата Ф во квалификациите за ЕП 2019 година. Нашата селекција ќе има можност повторно да игра против Укарина, која во годинашново издание беше поуспешна во финалето од Европската лига.

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

презентација ќе игра против Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година.

Македонија ги доби противниците за квалификациите на ЕП

Македонија ги доби противниците за квалификациите на ЕП

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Ждрепката што се одржа денеска во Луксембург посака Македонија да се најде во групата Ф, заедно со репрезентациите на Унгарија,...

Македонските одбојкари во групата со Украина  Унгарија и Швајцарија на ЕП

Македонските одбојкари во групата со Украина, Унгарија и Швајцарија на ЕП

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Шанса за одмазда  Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

Шанса за одмазда, Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците за квалификациите за пласман на следното Европско првенство 2019 година.

Одбојкарите во група со Украина  Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против должникот Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година.

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Ждрепката што се одржа денеска во Луксембург посака Македонија да се најде во групата Ф, заедно со репрезентациите на Унгарија,...

Девет празни места за Мундијалот во Русија

Девет празни места за Мундијалот во Русија

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Осум европски селекции ќе одиграат бараж дуели, а тоа го изборија второпласираните селекции во групите со исклучок на Словачка.

Девет празни места за Мундијалот во Русија

Девет празни места за Мундијалот во Русија

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Вкупно 23 репрезентации досега имаат изборено пласман на Светското првенство што следната година од 14.јуни до 15.јули ќе се одржи во Русија.

Уште девет слободни места за Светското првенство во Русија 2018

Уште девет слободни места за Светското првенство во Русија 2018

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Вкупно 23 репрезентации досега имаат изборено пласман на Светското првенство што следната година од 14 јуни до 15 јули ќе се одржи во Русија.

Уште девет слободни места за мундијалот во Русија 2018, Холандија без настап на СП

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Вкупно 23 репрезентации досега имаат изборено пласман на Светското првенство што следната година од 14 јуни до 15 јули ќе се одржи во Русија.

Уште девет слободни места за Светското првенство во Русија 2018

Уште девет слободни места за Светското првенство во Русија 2018

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Вкупно 23 репрезентации досега имаат изборено пласман на Светското првенство што следната година од 14 јуни до 15 јули ќе се одржи во Русија.

Познати се 23 учесници на завршницата на СП во Русија

Познати се 23 учесници на завршницата на СП во Русија

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

По одигрувањето на последните натпревари од квалификациите за пласман на Светското првенство од Европа, Јужна Америка и зоната Северна и Централна Америка познати се 23 од 32 учесници на завршницата.

САД не патува за Русија  Панама дебитира на Мундијалите

САД не патува за Русија, Панама дебитира на Мундијалите

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Последното коло во квалификациите од зоната Северна и Централна Америка донесе големи изненадувања и неочекувана разврска.

По 32 години САД не обезбеди пласман на Светско првенство

По 32 години САД не обезбеди пласман на Светско првенство

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Луда завршница во квалификациите за пласман на Светското првенство имаше и во Северна и Централна Америка. На Мундијалот патуваат Мексико, Костарика и Панама, а Хондурас во баражот ќе игра против Австралија.

Роналдо го фати последниот воз

Роналдо го фати последниот воз

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Иако до последното квалификациско коло селекцијата на Швајцарија имаше совршен учинок, девет победи од девет натпревари,...

Прв пат по 32 години САД  светското првенството ќе го гледаат од трибините

Прв пат по 32 години САД, светското првенството ќе го гледаат од трибините

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Репрезентацијата на САД загуби на гостувањето кај Тринидад и Тобаго (2-1), пораз кој значеше дека оваа селекција нема да патува на Мундијалот во Русија наредната година.

По 32 години САД не обезбеди пласман на Светско првенство

По 32 години САД не обезбеди пласман на Светско првенство

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Луда завршница во квалификациите за пласман на Светското првенство имаше и во Северна и Централна Америка. На Мундијалот патуваат Мексико, Костарика и Панама, а Хондурас во баражот ќе игра против Австралија.

Роналдо го фати последниот воз

Роналдо го фати последниот воз

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Иако до последното квалификациско коло селекцијата на Швајцарија имаше совршен учинок, девет победи од девет натпревари,...

Историска победа на Панама вредна пласман на СП

Историска победа на Панама вредна пласман на СП

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

За првпат во историјата на Светските фудбалски шампионати пласман обезбеди репрезентацијата на Панама која ноќеска на домашен терен ја победи Костарика со 2:1.

Времеплов
x