20
Тодоров  Со тие ресурси  тие се играчите

Тодоров: Со тие ресурси, тие се играчите

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Не смеевме да се доведеме во ситуација да го решаваме мечот со последен шут, туку требаше порано да го решиме мечот. Едноставно тие се ресурсите, тоа се играчите.

Тодоров  Со тие ресурси  тие се играчите

Тодоров: Со тие ресурси, тие се играчите

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Не смеевме да се доведеме во ситуација да го решаваме мечот со последен шут, туку требаше порано да го решиме мечот. Едноставно тие се ресурсите, тоа се играчите.

ТОДОРОВ  Тие се ресурсите  тие се играчите

ТОДОРОВ: Тие се ресурсите, тие се играчите...

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје мораше да признае уште еден пораз, сега и во националниот шампионат. По двата врзани порази во АБА лигата (од ФМП и од Задар), шампионот „падна" и во репризата на ланското финале на плеј-офот.

Времеплов
x