20
Поранешен освојувач на Златна топка новиот претседател на Либерија

Поранешен освојувач на Златна топка новиот претседател на Либерија

пред 5 месеци - Весник - Свет

Поранешниот најдобар фудбалер на светот и добитник на Златната топка во 1995 година Џорџ Веах стана претседател на Либерија.

Поранешен освојувач на Златна топка новиот претседател на Либерија

Поранешен освојувач на Златна топка новиот претседател на Либерија

пред 5 месеци - Република - Свет

Поранешниот најдобар фудбалер на светот и добитник на Златната топка во 1995 година Џорџ Веах стана претседател на Либерија.

Венгер наседнал на лажни вести  па го прогласи Веа за претседател на Либерија

Венгер наседнал на лажни вести, па го прогласи Веа за претседател на Либерија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Арсен Венгер искрено се радува што неговиот поранешен фудбалер Жорж Веа може да стане претседател на Либерија, но денеска направи гаф на прес-конференцијата на која зборуваше и за оваа тема.

Поранешен освојувач на Златна топка нов претседател на Либерија

Поранешен освојувач на Златна топка нов претседател на Либерија

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Поранешниот најдобар фудбалер на светот и добитник на Златната топка во 1995 година Џорџ Веах стана претседател на Либерија.

Жорж Веа избран за претседател на Либерија

Жорж Веа избран за претседател на Либерија?

пред 5 месеци - Off.net.mk - Спорт

Некогашниот најдобар фудбалер на светот и еден од најдобрите играчи во историјата на Милан по сè изгледа ќе стане прв човек на африканската земја Либерија.

Некогаш најдобриот фудбалер на светот избран за претседател на Либерија

Некогаш најдобриот фудбалер на светот избран за претседател на Либерија

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи, добитник на Златната топка и ФИФА наградата за играч на годината (1995 година), победи на изборите и на местото претседател го наследи Елену Џонсон Шерлиф, од кој изгуби во 2005 година.

Поранешен фудбалер на Милан стана претседател на држава

Поранешен фудбалер на Милан стана претседател на држава

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Своевремено, еден од најдобрите напаѓачи во светот, поранешен фудбалер на Милан, ПСЖ, Челси, Манчестер сити и на Марсеј, Џорџ Веа, стана претседател на Либерија.

Времеплов
x