20
Стоилов Не летаме во облаци сите сме желни и подготвени за победа

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на шампионите, битка со Барселона и Борко Ристовски на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“.

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

пред 5 месеци - Република - Ракомет

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Натпревар Вардар  Барселона вo сабота во СЦ Јане Сандански

Натпревар Вардар – Барселона вo сабота во СЦ „Јане Сандански“

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Викендов трите наши претставници ќе настапат во ракометната Лига на шампиони. "Играме против Барселона, најголем противник во групната фаза.

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Раул Не очекува тежок натпревар со Барселона

Раул: Не очекува тежок натпревар со Барселона

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Македонскиот и европски шампион Вардар во сабота пред своите навивачи ќе го има најсериозниот испит сезонава во Лигата на шампионите.

Вардар в сабота и гостува на Барселона

Вардар в сабота и гостува на Барселона

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Гонзалез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Мораме да ги искористиме сите шанси

Мораме да ги искористиме сите шанси

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар оваа сабота на домашен терен ќе ја пречека големата Барселона во реприза на мега дуелите кои веќе ги одиграа оваа...

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Стоилов Барса е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барса е една од најдобрите екипи во светот

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар со нетрпение го очекуваат новиот предизвик во Лигата на шампионите, пречекувајќи го во Скопје најголемиот ривал за првото место во групата, тимот на Барселона (17.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Распродадени сите билети за натпреварот меѓу Вардар и Барселона

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Ракометен спектакл во Скопје, Вардар ја пречекува Барселона во дербито викендов во ракометната Лига на шампионите. Дека ова е супер дерби говори и фактот  што релиси сите билети за овој натревар се распродадени.

ЛШ: Вардар ја пречекува Барселона и најавува нова победа во шампионската лига

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Вардар кој е актуелен европски ракометен првак во сабота пред домашна публика во Скопје го пречекува поранешниот повеќекратен првак Барселона во меч од 5.

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Гонзалес Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалес: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Мораме да ги икористиме сите шанси

Мораме да ги икористиме сите шанси

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

Гозналез Играме пред нашата публика верувам во победа

Гозналез: Играме пред нашата публика, верувам во победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона во дербито во групата А, победникот од оваа средба ќе ја преземе лидерската позиција.

ВЛУКАНОТ ЈАНЕ САНДАНСКИ ПРЕД ЕУРПЦИЈА Распродадени билетите за Вардар  Барса

ВЛУКАНОТ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ПРЕД ЕУРПЦИЈА: Распродадени билетите за Вардар - Барса

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Европскиот првак, Вардар за првпат сезонава ќе игра пред полни трибини и тоа на еден од најважните натпревари во Лигата на шампионите.

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар Ристовски со 2 15

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар, Ристовски со 2/15

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Пред гостување во Скопје, каталонскиот гигант забележа победа во АСОБАЛ-лигата, вкупно шеста. Нова жртва на Барселона беше тимот на Ла Риоха, кој беше совладан со 32-25.

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Борко Ристовски со екипата на Барселона на гостувањето во Логроњо славеше победа против Ла Риоха со 25-32 во натпреварот од 6.

Барселона ја реши Ла Риоха Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

Барселона ја реши Ла Риоха, Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот шпански ракометен колектив, Барселона дојде до победата број шест во новата сезона во АСОБАЛ лигата. Каталонците вечерва одговорија на гостинскиот предизвик Ла Риоха со триумф од 32-25.

Ексклузивен договор Борко Ристовски ја носи Барселона на Балканот

Ексклузивен договор: Борко Ристовски ја носи Барселона на Балканот!

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Соработката на македонскиот голман Борко Ристовски со Барселона во иднина ќе има и една нова димензија. Македонскиот репрезентативец...

5 700 км во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

5.700 км. во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

пред 5 месеци - Се за спорт - Ракомет

Ракометарите на Барселона се наоѓаат пред една од најтешките недели во новата сезона. Каталонците ги чекаат два натпревари во само три дена, а во исто време треба да патуваат цели 5.

Барса ја чека пекол во вулканот Јане Сандански  останаа уште малку билети

Барса ја чека „пекол“ во вулканот „Јане Сандански“, останаа уште малку билети

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Европскиот и македонски првак, Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона за кого настапува македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски.

Времеплов
x