20
Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Весник - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Република - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за викендот- наредната недела уште потопло

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот- наредната недела уште потопло

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Метео Продолжува периодот на сончево време

Метео: Продолжува периодот на сончево време

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во текот на утрешниот ден во Македонија се очекува сончево, претежно ведро и потопло време со умерен ветер од северен правец.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна недела се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Викенд временска прогноза Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред 5 месеци - Бркај работа - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Авто нацрт

Авто нацрт

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред 5 месеци - Вистина - Сцена

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

пред 5 месеци - Денар - Економија

Денес во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Наутро кочан потоа нагла промена на температурата  нов температурен шок

Наутро кочан, потоа нагла промена на температурата - нов температурен шок

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Нов температурен шок

Нов температурен шок!

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Временска прогноза

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Времето денеска Сончево и потопло со северозападен ветер

Времето денеска: Сончево и потопло со северозападен ветер

пред 5 месеци - Канал 77 - Македонија

Во четврток, во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Денеска сончево со температура до 27 степени еве какво време не очекува наредните денови

Денеска сончево со температура до 27 степени, еве какво време не очекува наредните денови

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево и потопло со северозападен ветер

Сончево и потопло со северозападен ветер

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Во четврток, во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст. Во...

Викенд временска прогноза Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Утре во текот на денот ќе има повремено зголемување на облачноста. Во сабота се очекува засилен ветер од северен правец и пад на дневната температура.

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст. Во...

Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

Времеплов
x