20
МВР  Кандидат за советник од листата на ВМРО ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

МВР: Кандидат за советник од листата на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Лице од кандидираната листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ вечерва е повикано на разговор во полициска станица во Кочани, под сомнение дека поткупувал гласачи.

Во Кочани кандидат на ВМРО ДПМНЕ за советник осомничен за поткуп на гласачи

Во Кочани кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за советник осомничен за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Кандидат за советник на опозициската ВМРО ДПМНЕ во Кочани синоќа бил повикан во полиција на разговор поради сомневање дека поткупувал гласачи.

Во Кочани кандидат на ВМРО ДПМНЕ за советник осомничен за поткуп на гласачи

Во Кочани кандидат на ВМРО ДПМНЕ за советник осомничен за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Кандидат за советник на опозициската ВМРО ДПМНЕ во Кочани синоќа бил повикан во полиција на разговор поради сомневање дека поткупувал гласачи.

ВМРО ДПМНЕ  Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15 ти октомври кулминира

ВМРО-ДПМНЕ: Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Повикано на разговор едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

Повикано на разговор едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - 24 вести - Без катеторија

Во Полициската станица во Кочани доцна попладнето е повикано на разговор лице кое се наоѓа на кандидатската листа за советници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ  Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15 ти октомври кулминира

ВМРО-ДПМНЕ: Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Toa e само обид на затскривање на вистинските нерегуларности кои се случија во овој предизборен период, како убиство на...

КУЛМИНИРА СТРАВОТ И ПАНИКАТА КАЈ СДС  Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ е одраз на стравот на СДС

КУЛМИНИРА СТРАВОТ И ПАНИКАТА КАЈ СДС: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ е одраз на стравот на СДС!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ПРИВЕДЕН КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК ОД ВМРО ДПМНЕ  Инспектор во ПС Кочани  член на СДС привел кандидат за советник на ВМРО ДПМНЕ

ПРИВЕДЕН КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ: Инспектор во ПС Кочани, член на СДС привел кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Нешто пред 19:00 часот, без никаква причина и објаснување во Кочани, приведен е Бејсим Шакиров, член на Своетничка листа на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани.

ВМРО ДПМНЕ  Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува.

Во Кочани уапсен кандидат за советник на ВМРО ДПМНЕ за поткуп на гласачи

Во Кочани уапсен кандидат за советник на ВМРО ДПМНЕ за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - Бриф - Хроника

МВР во координација со обвинителството, вечерва во Кочани привела лице кое е дел од листата на советници од редовите на ВМРО ДПМНЕ за град Кочани.

ВМРО ДПМНЕ реагира на сослушувањето на нивниот кандидат за советник

ВМРО ДПМНЕ реагира на сослушувањето на нивниот кандидат за советник

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Откако попладнево беше објавено дека во Кочани, кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ бил повикан на разговор во МВР, поради сомнение за поткуп на гласачи, од ВМРО ДПМНЕ испратија соопштение до јавноста.

Повикано наразговор едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

Повикано наразговор едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - 24 вести - Без катеторија

Во Кочани вечерва е приведено едно лице од листата на советници од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи, потврдуваат за телевизија 24 од МВР.

Кандидат за советник од Кочани поткупувал гласачи

Кандидат за советник од Кочани поткупувал гласачи

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Полицијата од Кочани денеска на информативен разговор повикала маж од овој град, кој бил кандидат за советник од листата на сегашната парламентарна опозиција, кој за одредена сума пари поткупувал гласачи за в недела, дознава Плусинфо.

Уапсен кандидат за советник од Кочани кој поткупувал гласачи

Уапсен кандидат за советник од Кочани кој поткупувал гласачи

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Полицијата од Кочани денеска уапсила маж од овој град, кој бил кандидат за советник од листата на сегашната парлментарна опозиција, кој за одредена сума пари поткупувал гласачи за в недела, дознава Плусинфо.

Приведен кандидат за советник во Кочани под соменине за поткуп на гласачи

Приведен кандидат за советник во Кочани под соменине за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Полицијата во Кочани привело лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи.

Приведено едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

Приведено едно лице под сомнение за обид за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - 24 вести - Без катеторија

Во Кочани вечерва е приведено едно лице од листата на советници од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи, потврдуваат за телевизија 24 од МВР.

ВМРО ДПМНЕ  Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

пред 5 месеци - Локално - Македонија

„Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува.

ВМРО ДПМНЕ  Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

ВМРО-ДПМНЕ: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДСМ од пораз

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува.

Кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ повикан на разговор во МВР

Кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ повикан на разговор во МВР

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Во Кочани, кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ бил повикан на разговор во МВР, поради сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи по консултација и налог на Основното јавно обвинителство.

Приведен кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ во Кочани под сомнение за поткуп на гласачи

Приведен кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани под сомнение за поткуп на гласачи

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Полицијата во Кочани привело лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи.

Времеплов
x