20
Гутереш Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

Гутереш: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред 5 месеци - Сител - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

ГУТЕРЕШ: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред 5 месеци - ТВ Нова - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

Гутереш Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

Гутереш: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред 5 месеци - Идивиди - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

По САД и Израел најави истапување од УНЕСКО

По САД и Израел најави истапување од УНЕСКО

пред 5 месеци - Фаланга - Свет

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави во четвртокот дека Израел се подготвува за излегување од УНЕСКО, неколку часа откако САД објавија дека истапуваат од агенцијата на Обединетите нации за образование, наука и култура.

Гутереш Жалиме за одлуката на САД за УНЕСКО соработката продолжува

Гутереш: Жалиме за одлуката на САД за УНЕСКО, соработката продолжува

пред 5 месеци - Нова ТВ - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со администрацијата на американскиот претседател Доналд...

По САД и Израел сака да излезе од УНЕСКО

По САД, и Израел сака да излезе од УНЕСКО

пред 5 месеци - Кајгана - Свет

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, вчеравечер му даде инструкции на Министерството за надворешни работи да подготви повлекување на земјата од УНЕСКО.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред 5 месеци - Локално - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред 5 месеци - Весник - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред 5 месеци - Вечер - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

И Израел се повлекува од УНЕСКО

И Израел се повлекува од УНЕСКО

пред 5 месеци - Република - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

И Израел се повлекува од УНЕСКО

И Израел се повлекува од УНЕСКО

пред 5 месеци - Весник - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт.

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Израелскиот амбасадор во УНЕСКО Кармел Шама Хакоен денеска изјави дека и Израел би требало да се повлече од УНЕСКО. Израелскиот...

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред 5 месеци - Курир - Свет

– Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да се повлече од членството во УНЕСКО, по чекорот што го презеде САД, соопшти Кабинетот на премиерот.

И Израел го напушта УНЕСКО

И Израел го напушта УНЕСКО

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Одлуката на САД , Нетанјаху ја нарекол храбра и морална и оти му дал инструкции на Министерството за надворешни работи за напуштање на УНЕСКО.

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. - Премиерот Нетанјаху побара од...

САД го напуштаат УНЕСКО

САД го напуштаат УНЕСКО

пред 5 месеци - Весник - Свет

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент.

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред 5 месеци - Пулс 24 - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

пред 5 месеци - A1on - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Република - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД го напуштаат УНЕСКО

САД го напуштаат УНЕСКО

пред 5 месеци - Република - Свет

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент.

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Весник - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Ова го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Вечер - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Сител - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Весник - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Алфа - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред 5 месеци - Курир - Свет

Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од 31 декември. Според дипломатски извори, со тој потег САД ќе ја отежнат...

Времеплов
x