20
Сочувство за Ферари  особено за Себастијан Фетел

Сочувство за Ферари, особено за Себастијан Фетел

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Овие последни три трки се претворија во вистински азиски кошмар за Ферари. Признавам, криво ми е поради тој нивни колапс,...

Фетел  Се уште не сум размислувал за пензија

Фетел: Се уште не сум размислувал за пензија

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Четирикратниот Ф1 шампион Себастијан Фетел вели дека не размислува за повлекување од спортот откако во интервју за „Плејбој“ беше прашан дали може да го следи примерот на Нико Розберг, кој се повлече по освојувањето на светската титула.

Сочувство за Ферари  особено за Себастијан Фетел

Сочувство за Ферари, особено за Себастијан Фетел

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Овие последни три трки се претворија во вистински азиски кошмар за Ферари. Признавам, криво ми е поради тој нивни колапс,...

Хамилтон може да стане шампион на три трки пред крај на Ф1 шампионатот

Хамилтон може да стане шампион на три трки пред крај на Ф1 шампионатот

пред 5 месеци - Екипа - Авто

По победата на трката за ГН на Јапонија, Луис Хамилтон се издвои на лидерската позиција во генералниот пласман на возачи со убедлива предност од 59 бода.

Времеплов
x