20
Избега од Исланд бидејќи мислеше дека никогаш нема да игра на СП

Избега од Исланд бидејќи мислеше дека никогаш нема да игра на СП

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Арон Јохансон пред четири години реши да замине од родената земја и да прифати да игра за САД Арон Јохансон пред четири години ја донсе можеби најлошата одлука во кариерата.

Најголемата грешка во неговиот живот  Исланѓанецот кој одлучи да игра за САД за да настапи на светско

Најголемата грешка во неговиот живот: Исланѓанецот кој одлучи да игра за САД за да настапи на светско

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

26 годишниот Арон Јохансон е исмеван на социјалните мержи поради неговата одлука пред четири години да го замени дресот на...

Кои се најголеми губитници откако САД не успеа да се пласира на Светско

Кои се најголеми губитници откако САД не успеа да се пласира на Светско

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Селекцијата на САД која на минатиот Мундијал стигна до осминафинале, не изеде само тежок срам со тоа што загуби од атусајдерот Тринидад и Тобаго и по 32 години остана без Светско, туку и ја оневозможи својата земја да сврти многу голема пара.

Играше за младинците на Исланд  се реши да настапува за САД  за да игра на Светско првенство

Играше за младинците на Исланд, се реши да настапува за САД, за да игра на Светско првенство...

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Арон Јохансон не се кае за одлуката, вели дека е горд на неговиот учинок и настапот на Мундијалот пред три години. Арон Јохансон, фудбалерот за кого во моментов на големо се пишува.

Времеплов
x