20
Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Курир - Свет

Ова претставува рекорден број на жртви при огнена стихија во историјата на САД. Досегашниот неславен рекорд го држеше пожарот во Лос Анџелес во 1933 година, која загинале 29 лица.

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Сител - Свет

Најмалку 31 лица загинаа, над сто се повредени, а неколку стотици се водат како исчезанти во силните пожари што ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија.

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку 31 лица загинаа, над сто се повредени, а неколку стотици се водат како исчезнати во силните пожари што ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија.

Најмалку 31 загинат во големите пожарите во Калифорнија

Најмалку 31 загинат во големите пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Најмалку 31 лица загинаа, над сто се повредени, а неколку стотици се водат како исчезанти во силните пожари што ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија.

31 загинат во пожарите во Калифорнија

31 загинат во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - A1on - Свет

Најмалку 31 лица загинаа, над сто се повредени, а неколку стотици се водат како исчезанти во силните пожари што ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија.

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Локално - Свет

Најмалку 31 лица загинаа, над сто се повредени, а неколку стотици се водат како исчезанти во силните пожари што ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија.

Гори Калифорнија

Гори Калифорнија

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Калифорнија во пламен, цели населби се претворени во пепел. Најмалку 23 лица загинаа, а стотици се водат за исчезнати во пожарите кои од неделата беснеат во американската сојузна држава Калифорнија.

Расте бројот на загинати и исчезнати во пожарите во Калифорнија

Расте бројот на загинати и исчезнати во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Уништени се околу 3.500 објекти, а како што се наведува, огнот зафатил речиси 69.000 хектари земјиште. Пожарот изби во неделата вечерта, а поради силниот ветер брзо се прошири и зафати неколку окрузи во Калифорнија.

Жртви и исчезнати во пожарите во Калифорнија

Жртви и исчезнати во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - МТВ 1 - Свет

Силниот ветер значително ја отежнува работата на противпожарните екипи во Калифорнија, кои се обидуваат да го изгаснат огнот кој усмрти дваесетина лица во северниот дел од земјата.

3 500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

3.500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Пулс 24 - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Поштарот и понатаму им носи пошта на изгорените домови од пожарот во Санта Роза  Калифорнија

Поштарот и понатаму им носи пошта на изгорените домови од пожарот во Санта Роза, Калифорнија

пред 5 месеци - Мотика - Забава

Во пожарот кој ја зафати северна Калифорнија во понеделникот, 1500 згради беа изгорени до темел. Ова видео на многу сликовит и трогателен начин ја покажува штетата.

Најмалку 23 жртви во пожарите во северна Калифорнија

Најмалку 23 жртви во пожарите во северна Калифорнија

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку 23 лица загинаа, а околу 300 се водат како исчезнати во шумските пожари што беснеат во северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Калифорнија во пламен  цели населби се претворени во пепел

Калифорнија во пламен, цели населби се претворени во пепел

пред 5 месеци - Нова ТВ - Свет

Во пожарите кои од неделата беснеат во американската сојзна држава Калифорнија досега загинале 23 лица, а околу 300 се водат за исчезнати, објави Лос Анџелес Тајмс.

Апокалиптични сцени по големите пожари во Калифорнија

Апокалиптични сцени по големите пожари во Калифорнија

пред 5 месеци - Бркај работа - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во Северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

пред 5 месеци - Курир - Свет

Три лица загинале во областа Мендосино, и едно во Јуба. Вчера беше потврдена смртта на 17 лица. Во осум области горат преку 20 пожари во кои изгореа околу 69.

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

пред 5 месеци - A1on - Свет

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во Северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Ужасот во Северна Калифорнија продолжува  најмалку 21 жртва во пожарите

Ужасот во Северна Калифорнија продолжува, најмалку 21 жртва во пожарите

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во Северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Најмалку 21 жртва во пожарите во северна Калифорнија

Најмалку 21 жртва во пожарите во северна Калифорнија

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

пред 5 месеци - ТВ Нова - Свет

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во Северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

Најмалку 21 жртва во пожарите во Северна Калифорнија

пред 5 месеци - Локално - Без катеторија

Најмалку 21 лице загина во шумските пожари што горат во Северна Калифорнија, соопшти американската служба за противпожарна заштита.

Пожарите во Калифорнија уништија околу 3 500 домови и трговски објекти

Пожарите во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Уништени домови  загинати луѓе    апокалипса  во Калифорнија

Уништени домови, загинати луѓе – „апокалипса“ во Калифорнија

пред 5 месеци - Република - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Околу 3 500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

Околу 3.500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Весник - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Апокалиптични сцени по големите пожари во Калифорнија

Апокалиптични сцени по големите пожари во Калифорнија

пред 5 месеци - Курир - Свет

Тагови: калифорнија пожари

Околу 3 500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

Околу 3.500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Курир - Свет

Во огнената стихија, која се шири со голема брзина, досега загинаа 17 луѓе, а 150 се водат како исчезнати. Пожарот зафатил повеќе од 46.

Пред и потоа  Фотографии од пожарите во Калифорнија

Пред и потоа: Фотографии од пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Денар - Економија

Пожари и понатаму беснеат во Калифорнија. Досега настрадаа 17 луѓе, а 150 се водат како исчезнати, уништени се 1.500 куќи и други објекти.

Околу 3 500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

Околу 3.500 домови и трговски објекти уништени во пожарите во Калифорнија

пред 5 месеци - Вечер - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Пожарите во Калифорнија уништија околу 3 500 домови и трговски објекти

Пожарите во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти

пред 5 месеци - A1on - Свет

Шумските пожари во Калифорнија уништија околу 3.500 домови и трговски објекти, како и многу области за производство на вино, соопшти државната пожарникарска служба.

Расте бројот на загинати во пожарите на северот на Калифорнија

Расте бројот на загинати во пожарите на северот на Калифорнија

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Најмалку 17 лица загинале, а 150 се водат како исчезнати во пожарите кои беснеат во северните делови на американската сојузна држава Калифорнија, јавуваат светските медиуми.

Времеплов
x