20
Кањелас  Чувствата настрана  со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

Кањелас: Чувствата настрана, со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре го пречекува каталонскиот гигат Барселона во битка за првото место во групата А. На овој дуел со посебни мотиви ќе влезе Жоан Кањелас, кој првиот професионален договор го потпишал токму со шпанскиот тим и е роден Каталонец.

Жоан Канелјас  каталонецот што не доби шанса во Барса

Жоан Канелјас, каталонецот што не доби шанса во Барса

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Дуелите со ракометниот гигант Барселона секогаш се мотив за противничките играчи, но еден ракометар секогаш има мотив плус кога се среќава со каталонскиот гигант.

Времеплов
x