20
Четири пилоти ќе атакуваат на светската титула во Индијанополис

Четири пилоти ќе атакуваат на светската титула во Индијанополис!

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

По седум трки низ целиот свет, распределени во осум месеци, чекањето е речиси готово: Оваа сабота и недела, американскиот автодром Индијанаполис за првпат ќе биде домаќин на финалето на сезоната од светското првенство Red Bull Air Race.

Четири пилоти ќе атакуваат за светската титула на последната трка во Индијанаполис

Четири пилоти ќе атакуваат за светската титула на последната трка во Индијанаполис!

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Photographer Credit: Samo Vidic/Red Bull Content Pool Светското првенство Red Bull Air Race дојде до својата последна станица, но на само една трка до крајот има четири пилоти кои се во конкуренција за насловот светски првак.

Времеплов
x