20
Топол викенд и сончева седмица

Топол викенд и сончева седмица

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Две годишни времиња во еден ден  еве каде е ладно во моментов

Две годишни времиња во еден ден - еве каде е ладно во моментов

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Денес сончево и топло од наредната недела дополнително затоплување

Денес сончево и топло, од наредната недела дополнително затоплување

пред 5 месеци - Денар - Економија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти УХМР, утрото ќе биде свежо со утрински температури кои ќе се движат во интервалот од 0 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде од 21 до 27 степени.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - Вистина - Сцена

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Топол сончев ден

Топол сончев ден

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Како што соопшти УХМР, утрото ќе биде свежо со утрински температури кои ќе се движат во интервалот од 0 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде од 21 до 27 степени.

Денеска сончево со умерен ветер и температура до 27 степени еве што не очекува од утре

Денеска сончево со умерен ветер и температура до 27 степени, еве што не очекува од утре

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Студени и тмурни утра но попладне очекувајте пријатно изненадување

Студени и тмурни утра но попладне очекувајте пријатно изненадување

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Сончево и топло со умерен ветер

Сончево и топло со умерен ветер

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна недела се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Весник - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Република - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за викендот- наредната недела уште потопло

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот- наредната недела уште потопло

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Метео Продолжува периодот на сончево време

Метео: Продолжува периодот на сончево време

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во текот на утрешниот ден во Македонија се очекува сончево, претежно ведро и потопло време со умерен ветер од северен правец.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна недела се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Температурите напладне во Македонија Утрово беа во минус сега голема промена

Температурите напладне во Македонија: Утрово беа во минус, сега голема промена

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Утрово беше кочан, температурите во делови од Македонија беа и во минус, а сега грее сонце и скокнаа температурите. Еве каде е најтопло ова пладне.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Викенд временска прогноза Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред 5 месеци - Бркај работа - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред 5 месеци - Вистина - Сцена

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

пред 5 месеци - Денар - Економија

Денес во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Времеплов
x