20
Зидан ќе стане селектор на Франција  а Јоаким Лев ќе ги предводи  кралевите

Зидан ќе стане селектор на Франција, а Јоаким Лев ќе ги предводи „кралевите“?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Францускиот стратег Зинедин Зидан ќе го напушти кормилото на Реал Мадрид по завршувањето на оваа сезона и ќе ја прифати понудата да стане нов селектор на Франција.

Перез со емотивно писмо до Зидан пред неговиот прв специјален јубилеј како тренер на Реал

Перез со емотивно писмо до Зидан пред неговиот прв специјален јубилеј како тренер на Реал

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан на утрешниот натпревар против малиот градски ривал Хетафе ќе одбележи еден навистина убав јубилеј како тренер на Реал Мадрид, бидјќи истиот за него ќе биде 100-ти меч од клупата како предводник на актуелниот европски шампион.

Една добра  една лоша вест за Реал Мадрид

Една добра, една лоша вест за Реал Мадрид

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Продолжуваат проблемите на Реал Мадрид со повредите на првотимците. Голманот Кејлор Навас се здоби со повреда на мускулот од десната нога на натпреварот Хондурас – Костарика.

Времеплов
x