20
И Италијанците лесно решени

И Италијанците лесно „решени“...

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Уште една висока победа на ШК „Алкалоид" во петтото коло против италијанската екипа „ObiettivoRisarcimentoPadova", изразена преку (5.

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Ова е важен дуел за екипата на Алкалоид, која со триумф ќе има шанса и да ја одбрани титулата. На дуелот Алкалоид – Глобус...

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Европскиот првак во шах Алкалоид денеска во мечот од шестото коло на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија за ривал го има лидерот на табелата русиката екипа Глобус.

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - Канал 5 - Спорт

По поразот во второто коло Алкалоид постигна три убедливи победи и со осум поени се наоѓа на третата позиција, веднаш зад Глобус и Олдар Јурду, кои имаат по девет.

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - Пулс 24 - Спорт

Европскиот првак во шах Алкалоид денеска во мечот од шестото коло на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија за ривал го има лидерот на табелата руската екипа Глобус.

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Европскиот првак во шах Алкалоид денеска во мечот од шестото коло на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија за ривал го има лидерот на табелата руската екипа Глобус.

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6 коло на ЕКК

Европскиот првак Алкалоид против лидерот на табелата Глобус во меч од 6.коло на ЕКК

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Европскиот првак во шах Алкалоид денеска во мечот од шестото коло на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија за ривал го има лидерот на табелата русиката екипа Глобус.

Алкалоид ја реши и Падова Гамбит загуби од Баја Маре

Алкалоид ја реши и Падова, Гамбит загуби од Баја Маре

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и четвртата победа на Европскиот куп кој се игра во Анталија, Турција, откако славеа убедливо со 5,5:0,5 против Падова во петтото коло.

Алкалоид ја реши и Падова Гамбит загуби од Баја Маре

Алкалоид ја реши и Падова, Гамбит загуби од Баја Маре

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и четвртата победа на Европскиот куп кој се игра во Анталија, Турција, откако славеа убедливо со 5,5:0,5 против Падова во петтото коло.

Шахистите на Алкалоид убедливи и против Падова денеска дербито со Глобус

Шахистите на Алкалоид убедливи и против Падова, денеска дербито со Глобус

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и четвртата победа на Европскиот куп кој се игра во Анталија, Турција, славејќи убедливо со 5,5-0,5 против Падова во петтата рунда натпревари.

Нов убедлив триумф на шахистите на Алкалоид на Европското клупско првенство

Нов убедлив триумф на шахистите на Алкалоид на Европското клупско првенство

пред 5 месеци - Канал 5 - Спорт

Во рамките од 5.коло шахистите на Алкалоид славеа победа против италијанската екипа Обиетиво Падова со 5,4-0,5. Освен Дмитри...

Уште еден убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид

Уште еден убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид

пред 5 месеци - Република - Спорт

Актуелниот европски шаховски првак тимот на Алкалоид забележа нова убедлива победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Анталија.

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Во рамките од 5.коло шахистите на Алкалоид славеа победа против италијанската екипа Обиетиво Падова со 5,4-0,5. Освен Дмитри...

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид на Еропското клупско првенство

Нов убедлиф триумф на шахистите на Алкалоид на Еропското клупско првенство

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски шаховски првак тимот на Алкалоид забележа нова убедлива победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Анталија.

Нов убедлив триумф на шахистите на Алкалоид на Европското клупско првенство

Нов убедлив триумф на шахистите на Алкалоид на Европското клупско првенство

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Актуелниот европски шаховски првак тимот на Алкалоид забележа нова убедлива победа на Европскиот клупски куп што се одржува во Анталија.

ЕКК Нова победа за Алкалоид пораз на Асеко Гамбит

ЕКК: Нова победа за Алкалоид, пораз на Асеко Гамбит

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Европскиот првак Алкалоид продолжува со победи на ЕКК што се одржува во Аталија. Вечерва македонскиот шампион славеше против италијанската Падова со 5,5-0,5 во меч во кој ремизираше Јаковенко.

Алкалоид со лекција за Падова до Топ 3 пласман на ЕКК во Анталија

Алкалоид со лекција за Падова до Топ 3 пласман на ЕКК во Анталија

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Шаховскиот клуб Алкалоид оствари уште една убедлива победа на Европскиот клупски куп во Анталија и се најде во Топ 3 друштвото, уште еднаш потврдувајќи дека останува во битката за медал на овој престижен турнир.

 Фармацевтите убедливи испорачаа петка за Французите

„Фармацевтите“ убедливи, испорачаа „петка“ за Французите

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп ШК „Алкалоид" беше подобар од екипата „Nice Alekhine" од Франција. Во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп ШК „Алкалоид" беше подобар од екипата „Nice Alekhine" од Франција.

ЕКК  Алкалоид победи прв пораз на Гамбит Асеко

ЕКК: „Алкалоид“ победи, прв пораз на „Гамбит Асеко“

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Шахистите на „Алкалоид“ победија, додека нивните колеги од „Гамбит Асеко“ забележаа пораз во рамките на четвртото коло на Европскиот клупски куп во Анталија, Турција.

ЕКК Алкалиод против Падова Гамбит Асеко на мегдан со Баја Маре во 5 коло

ЕКК: Алкалиод против Падова, Гамбит Асеко на мегдан со Баја Маре во 5.коло

пред 5 месеци - Сител - Спорт

На Европскиот клупски куп во шах што се игра во Анталија денеска на програмата се мечеви од 5.коло. Европскиот и македонски првак Алкалиод за противник ја има италијанската екипа Падова, додека Гамбит Асеко ќе игра против романскиот тим Баја Маре.

Алкалоид ја прегази Ница нов пораз на Гамбит

Алкалоид ја прегази Ница, нов пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп, кој се одржува во Анталија, Турција. Алкалоид во 4. коло славеше против француска Ница со убедли 5:1.

ШК Алкалоид убедлив против Nice Alekhine

ШК „Алкалоид“ убедлив против „Nice Alekhine“

пред 5 месеци - Курир - Спорт

На првата табла Динг Лирен водејќи ги белите фигури се здоби со минимална но, долготрајна предност од отворањето. По измената на дамите, кинескиот велемајстор играше прецизно и трпеливо ја зголемуваше својата предност.

Алкалоид ја прегази Ница нов пораз на Гамбит

Алкалоид ја прегази Ница, нов пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп, кој се одржува во Анталија, Турција. Алкалоид во 4. коло славеше против француска Ница со убедли 5:1.

Алкалоид ја збриша француска Ница прв пораз на Гамбит

Алкалоид ја „збриша“ француска Ница, прв пораз на Гамбит

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Шахистите на Алкалоид ја запишаа и третата победа на Европскиот куп на шампионите кој се одржува во Анталија, Турција, славејќи во 4.

 Петка за Алкалоид пораз за Гамбит Асеко

„Петка“ за Алкалоид, пораз за Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Сител - Спорт

Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4.коло имаа променлив успех.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - Канал 5 - Спорт

Европскиот првак Алкалоид ја победи француската екипа Ница со 5:1, додека Гамбит Асеко загуби од руската екипа Глобус со 5,5:0,5.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Македонските екипи „Алкалоид“ и „Гамбит Асеко“ на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4. коло имаа променлив успех.

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид а висок пораз на Гамбит Асеко

Убедлива победа за шахистите на Алкалоид, а висок пораз на Гамбит Асеко

пред 5 месеци - A1on - Спорт

Македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко на Европскиот клупски куп што се игра во Анталија во рамките на 4.коло имаа променлив успех.

ЕКК во Анталија Алкалоид надмоќен и против Ница Гамбит загуби од лидерот Глобус

ЕКК во Анталија: Алкалоид надмоќен и против Ница, Гамбит загуби од лидерот Глобус

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Актуелниот македонски и европски шаховски шампион, ШК Алкалоид, полека, но сигурно се искачи на високото четврто место на Европскиот клупски куп и тоа откако ја обезбеди третата победа, триумфирајќи убедливо против Ница со 5-1.

Алкалоид против Ница Гамбит со Глобус

Алкалоид против Ница, Гамбит со Глобус

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

На Европскиот куп во шах денеска на програмата се мечевите од четвртото коло. Бранителот на трофејот тимот на Алкалоид денеска за противник го има францускиот претставник Ница.

Времеплов
x