20
Георгиевски во одлична форма  ЧСМ Букурешт со лекција за шампионот

Георгиевски во одлична форма, ЧСМ Букурешт со лекција за шампионот

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски е во фантастична форма, во триумфот над шампионот (33-20) постигна шест гола од исто толку обиди.

Георгиевски го потопи шампионот на Романија

Георгиевски го потопи шампионот на Романија

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

ЧСМ Букурешт славеше во големата дерби пресметка со Динамо Букурешт со убедливи 33-20, меч во кој македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски имаше главна улога.

Времеплов
x