20
Димитров повторно го намачи Надал но недоволно за да го победи

Димитров повторно го намачи Надал, но недоволно за да го победи

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Григор Димитров покажа навистина високо ниво на тенис на уште една пресметка со Рафаел Надал, но сепак падот во концентрацијата...

Надал се испоти против Димитров но стигна до полуфинале

Надал се испоти против Димитров, но стигна до полуфинале

пред 5 месеци - Екипа - Тенис

Рафаел Надал наиде на сериозен отпор од Григор Димитров, но прворангираниот светски тенисер сепак успеа да најде начин да победи и да се пласира во полуфиналето од Мастерс-турнирот во Шангај.

Надал се избори за полуфинале во Шангај

Надал се избори за полуфинале во Шангај

пред 5 месеци - Кајгана - Тенис

Рафаел Надал со победата над Григор Димитров со резултат 2:1 во сетови се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Шангај.

Најдобрите поени во Шангај Фоњини со лоб го надмудри Надал Федерер му одговори на Долгополов

Најдобрите поени во Шангај: Фоњини со лоб го надмудри Надал, Федерер му одговори на Долгополов…

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

На турнирот во Шангај продолжува битката за титулата, а засега се уште се живи и двата најголеми фаворити Рафаел Надал и Рожер Федерер кои забележаа две чисти победи и во четвртфиналето ќе играат против Григор Димитров и Ришар Гаске.

Познати четвртфиналистите во Шангај елиминиран Зверев

Познати четвртфиналистите во Шангај, елиминиран Зверев

пред 5 месеци - 24 вести - Спорт

Познати се четвртфиналните двојки на тенискиот мастерс во Шангај. Елиминиран е третиот носител, Александар Зверев. Зверев не успеа да го додржи водството од првиот сет против Хуан Мартин Дел Потро и загуби со 7-6, 6-4 до крајот.

Мастерс во Шангај Надал и Федерер се прошетаа до четврт финале

Мастерс во Шангај: Надал и Федерер се прошетаа до четврт-финале

пред 5 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: atpworldtour.com Рафаел Надал и Роџер Федерер имаа по, речиси, еден час работа во Шангај за пласман во четврт-финале на претпоследниот Мастерс 1000 во сезоната пред завршниот во Лондон од 12 до 19 ноември.

Мастерс  Шангај Без проблеми за Надал и Федерер

Мастерс - Шангај: Без проблеми за Надал и Федерер

пред 5 месеци - Сител - Тенис

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето.

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето.

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Република - Спорт

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето.

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Надал со 2-0 во сетови (6:3 и 6:1 во гемови) го победи Фабио Фоњини, а Федерер против квалификантот Александр Долгополов одигра два гема повеќе и постигна победа од 2-0 во сетови (6:4 и 6:2).

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето.

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Локално - Спорт

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето.

Надал и Федерер фуриозно ги преслушаа Фоњини и Долгополов

Надал и Федерер фуриозно ги преслушаа Фоњини и Долгополов

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал и Рожер Федерер повторно беа вметнати да играат еден по друг во централната програма на Мастерсот во Шангај,...

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Иако Зверев кој беше трет носител важеше за голем фаворит и го доби првиот сет со 6:3, сепак и тоа не му беше доволно за конечен триумф.

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Аргентинскиот тенисер Хуан-Мартин Дел Потро претпладнево по голема борба го победи Германецот Александер Зверев во осминафиналето на турнирот од серијата Мастерс 1.

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Аргентинскиот тенисер Хуан-Мартин Дел Потро претпладнево по голема борба го победи Германецот Александер Зверев во осминафиналето на турнирот од серијата Мастерс 1.

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0.

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Идивиди - Спорт

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0.

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0.

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со убедливи 6:3, а вториот на тај-брејк со 7:6. Противник на Димитров кој е шести носител на турнирот, во четвртфиналната фаза ќе биде подобриот од мечот Рафаел – Надал – Фабио Фоњини.

Поени кои мора да ги погледнете Мајсторска импровизација на Надал перфекција на Федерер

Поени кои мора да ги погледнете: Мајсторска импровизација на Надал, перфекција на Федерер…

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал и Рожер Федерер имаа перфектен старт на Мастерсот во Шангај каде забележаа сигурни победи од по 2-0 над Џеред Доналдсон, односно Диего Шварцман.

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0, по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај, Кина.

Надал и Федерер сигурно до третата рунда во Шангај

Надал и Федерер сигурно до третата рунда во Шангај

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал и Рожер Федерер секако се главни фаворити за освојување на нова Мастерс титула на турнирот во Шангај, а ако се суди според стартот, во подобра форма во овој момент е шпанскиот тенисер кој уште еднаш се прикажа во извонредно издание.

Надал растура низ Азија победнички тргна и Федерер

Надал растура низ Азија, победнички тргна и Федерер

пред 5 месеци - Екипа - Тенис

Рафаел Надал продолжи со импресивните настапи на турнирите низ Азија, откако по освоениот пехар во Пекинг шпанскиот тенисер денеска со победа го стартуваше и својот настап во Шангај.

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Следен противник на Шпанецот ќе биде италијанскиот тенисер Фабио Фоњини. Досега се формирани уште четири осминафинални пара: Гигор Димитров – Сем Квери, Јан-Ленард Штруф – Алберт Рамос, Хуан Дел Потро – Александер Зверев и Жил Симон -Ришар Гаске.

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

пред 5 месеци - Канал 5 - Тенис

Следен противник на Шпанецот ќе биде италијанскиот тенисер Фабио Фоњини. Досега се формирани уште четири осминафинални пара: Гигор Димитров - Сем Квери, Јан-Ленард Штруф – Алберт Рамос, Хуан Дел Потро – Александер Зверев и Жил Симон -Ришар Гаске.

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај, Кина.

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

пред 5 месеци - Локално - Спорт

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал денеска со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај, Кина.

Федерер Не го очекував ова од Надал мислев дека ќе ја прецрта Азија

Федерер: Не го очекував ова од Надал, мислев дека ќе ја прецрта Азија

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал со брилијантното издание во финалето во Пекинг стигна до својата шеста титула во 2017 година, учинок кој одново наиде на коментар од страна на неговиот голем ривал и истовремено добар пријател, Рожер Федерер.

Времеплов
x