20
ЛШ  РНЛ без проблеми со Загреб

ЛШ: РНЛ без проблеми со Загреб

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарите на бундеслигашот Рајн Некар Ловен со триумфот синоќа над ППД Загреб 31:24 се искачија на првото место на табелата во групата А од Лигата на шампионите, но со натпревар повеќе од директните конкуренти европскиот првак Вардар и Барселона.

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

РНЛ ја оправда фавористката улога против хрватскиот првак Загреб, кој само на моменти беше конкурентен тим. Македонскиот репрезентативец во дресот на РНЛ Филип Талески постигна еден гол, а имаше и две исклучувања.

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Ракометарите на бундеслигашот Рајн Некар Ловен со триумфот синоќа над ППД Загреб 31:24 се искачија на првото место на табелата во групата А од Лигата на шампионите, но со натпревар повеќе од директните конкуренти европскиот првак Вардар и Барселона.

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

РНЛ ја оправда фавористката улога против хрватскиот првак Загреб, кој само на моменти беше конкурентен тим. Македонскиот репрезентативец во дресот на РНЛ Филип Талески постигна еден гол, а имаше и две исклучувања.

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

Рајн Некар Ловен нов лидер во групата А од Лигата на шампионите

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарите на бундеслигашот Рајн Некар Ловен со триумфот синоќа над ППД Загреб 31:24 се искачија на првото место на табелата во групата А од Лигата на шампионите, но со натпревар повеќе од директните конкуренти европскиот првак Вардар и Барселона.

Времеплов
x