20
Дуел на шампионите во Блауграна

Дуел на шампионите во Блауграна

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се комплетира првото коло во кошаркарската Евролига. Од 19 часот почнува натпреварот меѓу Химки и Валенсија. Во истиот...

Перо ќе ја сече зелената шума

Перо ќе ја сече „зелената шума“

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Со гостување кај Жалгирис, Перо Антиќ вечерва од 19 часот ја почнува својата евролигашка авантура како член на Црвена звезда .

ЕЛ Малага подобра од европскиот првак

ЕЛ: Малага подобра од европскиот првак

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на Фенербахче одбраната на европската титула ја почнаа со пораз на гостувањето синоќа кај екипата на Уникаха.

Фенербахче загуби во Малага, сигурни победи за Реал Мадрид, Олимпијакос, ЦСКА Москва и Макаби

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Бранителот на титулата во кошаркарската Евролига, Фенербахче, со пораз во Малага ја отвори новата сезона. За разлика од Фенербахче фаворитите Реал Мадрид, ЦСКА Москва, Олимпијакос и Макаби забележаа победи во првото коло.

Пораз на Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - Идивиди - Кошарка

Кошаркарите на Фенербахче одбраната на европската титула ја почнаа со пораз на гостувањето синоќа кај екипата на Уникаха.

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - Курир - Кошарка

Домашната екипа во последната четвртина во која прими само 10 поени поведе на почетокот и успеа да ја задржи предоста до крајот на натпреварот.

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Кошаркарите на Фенербахче одбраната на европската титула ја почнаа со пораз на гостувањето синоќа кај екипата на Уникаха.

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

Домашната екипа во последната четвртина во која прими само 10 поени поведе на почетокот и успеа да ја задржи предоста до крајот на натпреварот.

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на Фенербахче одбраната на европската титула ја почнаа со пораз на гостувањето синоќа кај екипата на Уникаха.

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

Пораз на европскиот шампион Фенербахче на стартот од новата сезона од Евролигата

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на Фенербахче одбраната на европската титула ја почнаа со пораз на гостувањето синоќа кај екипата на Уникаха.

Евролига Фенер загуби во Малага победнички старт за Реал Олимпијакос ЦСКА Макаби

Евролига: Фенер загуби во Малага, победнички старт за Реал, Олимпијакос, ЦСКА, Макаби

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Бранителот на титулата во кошаркарската Евролига, Фенербахче, со пораз во Малага ја отвори новата сезона. За разлика од Фенербахче фаворитите Реал Мадрид, ЦСКА Москва, Олимпијакос и Макаби забележаа победи во првото коло.

Евролига Фенербахче падна во Малага

Евролига: Фенербахче падна во Малага

пред 5 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фенербахче се сопна на првата пречка при одбрана на титулата во кошаркарската Евролига. Континенталниот првак загуби од Уникаха на гостувањето во Малага со 68:67.

Седум поени за Теодор Уникаха го сопна шампионот

Седум поени за Теодор, Уникаха го „сопна“ шампионот

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Европскиот кошаркарски шампион, Фенербахче, со пораз ја стартуваше новата сезона во Евролигата, откако на гостувањето кај...

Не е лесно да си европски првак  Фенербахче загуби од Уникаха

Не е лесно да си европски првак – Фенербахче загуби од Уникаха

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Фенербахче неочекувано ја почнаа одбраната на евролигашката титула со пораз, губејќи со 68-67 на гостувањето во Малага против Уникаха.

Седум поени за Теодор Уникаха го сопна шампионот

Седум поени за Теодор, Уникаха го „сопна“ шампионот

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Европскиот кошаркарски шампион, Фенербахче, со пораз ја стартуваше новата сезона во Евролигата, откако на гостувањето кај...

Шампионот Фенербахче ја започна новата евролигашка сезона со пораз

Шампионот Фенербахче ја започна новата евролигашка сезона со пораз

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Актуелниот европски кошаркарски шампион Фенербахче загуби од Уникаха Малага на отворањето на новата сезона во елитната Евролига на УЛЕБ.

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

пред 5 месеци - Канал 5 - Фудбал

На средбата во Истанбул, Реал Мадрид забележа триумф над Анадолу Ефес со 88-74, додека во Москва, очекувано ЦСКА славеше победа над Армани Милано со 93-84.

Почна Евролигата стартни победи за ЦСКА Москва и за Реал Мадрид

Почна Евролигата, стартни победи за ЦСКА Москва и за Реал Мадрид

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

ЦСКА Москва едно полувреме се мачеше, па потоа се разбуди и на крајот триумфираше над Олимпија Милано со 93-84 на стартот од Евролигата.

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Со двата натпревари кои се одиграа доцна попладнево во Истанбул и Москва започна новата сезона во кошаркарската Евролига.

Почнува новата сезона во Евролигата

Почнува новата сезона во Евролигата

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Денеска стартува новата сезона во кошаркарската Евролига. На стартот на програмата се пет натпревари, а се среќаваат Анадолу Ефес - Реал Мадрид, ЦСКА Москва - Милано, Бамберг - Макаби, Олимпијакос - Басконија и Уникаха - Фенербахче.

Евролигата Фенербахче ја започнува одбраната на титулата од Малага

Евролигата: Фенербахче ја започнува одбраната на титулата од Малага

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Вечерва почнува новата сезона во најквалитетното европско кошаркарско натпреварување, Евролигата на УЛЕБ. Титулата ја брани...

Стартува Евролигата  Фенербахче без Антиќ во одбрана на тронот

Стартува Евролигата – Фенербахче без Антиќ во одбрана на тронот

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Со натпреварите Анадолу Ефес – Реал Мадрид и ЦСКА Москва – Олимпија Милано со почеток во 19 часот вечерва и официјално ќе стартува новата сезона од Евролигата.

Де Коло ја предводи евролигашката елита има место за Антиќ и Теодор

Де Коло ја предводи евролигашката елита, има место за Антиќ и Теодор

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

За помалку од 24 часа стартува новото издание на Евролигата... Кои се играчите кои ќе го одбележат најсилното европско клупско натпреварување.

Антиќ Ќе оставиме срце на терен  па што биде нека биде

Антиќ: Ќе оставиме срце на терен - па што биде нека биде

пред 5 месеци - Весник - Спорт

За почеток потребно ни е малку време, имаме доста талентирани играчи, сега следи Евролига, па затоа ќе има доволно простор за напредок.

Антиќ Ќе оставиме срце на терен  па што биде нека биде

Антиќ: Ќе оставиме срце на терен - па што биде нека биде

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

За почеток потребно ни е малку време, имаме доста талентирани играчи, сега следи Евролига, па затоа ќе има доволно простор за напредок.

Времеплов
x